Odpověď Nejvyššího státního zastupitelství

[nek]

Nejvyšší státní zastupitelství
oddělení trestního řízení
-------------------------------------
660 55 Brno, Jezuitská 4


V Brně dne 20. března 2006
1 NTZ 165/2005 - 27


Paní
Jana Falcmanová
...


Věc: Vaše podání ze dne 9. 3. 2006 - sdělení


Vážená paní,

potvrzuji přijetí Vašeho podání ze dne 9. 3. 2006, ve kterém jste vyslovila výhrady k chování o povolení obnovy v trestní věci ods. Kajínka.

Protože o Vašem podání, které je ve své podstatě stížností na ch...


Komentáře

[ 3e2844e*** / nek

Katko, naprosto sdílím váš názor. Hlavní svědek Vojtěch Pokoš nepotvrdil své svědectví, na jehož podkladě byl JK odsouzen, přesto je toto svědectví věrohodné a stále klíčové. To se vážně vymyká zdravému rozumu. S napětím čekám, co nám řekne ministr spravedlnosti Němec, k jakým závěrům došla jeho komise. Jsem ráda, že nám zůstanete věrnáSmile.

[ 3e284*** / Katka

Jano,soudce Bouček má chování horší trhovce-abych se tedy nedotkla trhovců...opravdu je tento případ hodně divný,zahalen hodně nejasnostmi.Ale jsme v čr,co můžeme čekat že?!Podvodníci utíkají za hranice,ukazuje se,že sponzorovali politické strany,paní Barková se snaží vyhnout vazbě,atd.atp.Vaše stránky budu dál sledovat.Sama nevím,jaká je pravda,ale už kvůli nesrovnalostem by se mělo něco dít a ne čekat...Mějte se krásně.PS:když hlavní svědek není schopen potvrdit výpověď,tak to přeci není normální stav...

[ 3e2844e*** / nek

Pro Katku

Dobrý den Smile , děkuji moc za milá slova.

Smím tykat? Máš pravdu, napsala jsi to moc hezky, já to tak taky cítím. Roky utíkají a zatím žádný výrazný posun v případu JK. Dva roky naprosto zbytečně ležel u Krajského soudu v Plzni, kdy soudce Bouček opakovaně odročoval jednání z různých důvodů. Po prvním zamítnutí obnovy z něj přímo čišela nechuť případ otevřít. Vůbec JK a advokátům nedal šanci. Věřím, že jeho aroganci bude konečně konec a jeho "bravurní řeč" pro přísedící, jejíž odvysílání odsoudil jako neetické, nám pomůže. Doufám, že tuhle ostudu zvládne česká justice, nebo prezident republiky udělením milosti, a že nebude nutné prát špinavé prádlo v cizině. Dosavadní soudní jednání považuji za velkou ostudu.

[ 3e284*** / katka

Pro Nek

Dobrý večer Jano,moc zdravim.Už pár týdnů čtu tyto stránky,podobných případů jsou u nás podle mě desítky.Ale samozřejmě když má někdo vidinu,že dříve či později půjde domů,tolik nebojuje,jako ten kdo má doživotí.Jedině p.Kájínek ví,jaká je pravda.No a pak ještě Pokoš.A ten se bojí,protože logicky kdyby znova usvědčil Kájínka a ten zůstal ve vězení,nic by mu nehrozilo.Ale on nevypovídá,jelikož to asi není tak,jak kdysi s vidinou opuštění vazby řekl.p.Kájínek jistě není svatý,ale za krádeže si svoje roky odseděl.Já mu věřim,že by člověka nezabil.Snad se domůže obnovení procesu.Ptala jsem se sl.Slámové,jestli nejde podat stížnost k mezinár.soudu,tak prý zatím ne.a roky běží,justice si zadělává na ostudu.

[ d975d99a / Mila

Ano,většinou se stížnosti jako ping-pong vracejí k těm,na které byly směřovány,ale přesto je to dobrý postup,protože skutečně se jimi někdo musí zabývat a to je právě známka toho,že lidem není jedno,jak se věci mají i když předseda krajského soudu v Plzni nebude zrovna ten pravý,který by měl zájem nějak Boučka potrestat.

Ovšem již je to vztyčený prst veřejnosti,že by se něco mělo změnit a rozhodně s přibývajícími stížnostmi na jednání soudce Boučka by se měly vyvodit důsledky a to je velká rána pro samolibý soud v Plzni.

[ 3e2844e*** / nek

Tak mi to trochu připadá jako takové malé perpetuum mobileVery Happy. Nebo bumerang. Všechny stížnosti nakonec vedou do Plzně.Smile

Aspoň k něčemu je to dobré - ačkoli s tím Nejvyšší státní zastupitelství nemůže samo nic dělat, ví o tom, ví o nespokojenosti lidí. A předseda Krajského soudu bude zavalen stížnostmi z různých míst.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde