Odpovídáme JUDr. Wipplingerovi

[nek]

Odpovídáme JUDr. Wipplingerovi


28. 3. 2006 jsme obdrželi odpověď od místopředsedy Krajského soudu v Plzni JUDr. Eduarda Wipplingera na náš dopis adresovaný Nejvyššímu státnímu zastupitelství, které ho postoupilo soudu v Plzni http://www.jirikajinek.cz/viewtopic.php?t=1467
Původně jsme nechtěli reagovat, protože nevhodnost chování soudce Boučka během jednání nemůžeme nijak dokázat a nevěříme ve snahu o nápravu.
18. 4. 2006 jsme však obdrželi od Krajského soudu v Plzni dopis ještě jednou s ...


Komentáře

[ 58654d8e / Katka Brno

Myslím si,že reagovat na výroky JUDr.Wipplingera je zbytečná ztráta času a plýtvání energií.

Tento člověk ve svém postavení by přece měl vědět,že mimika je důležitým druhem neverbální komunikace,která je nejbližším a nejčastějším doprovodem ke komunikaci verbální.Tato skutečnost je zvláště důležitá proto,že mimické projevy jsou jen zčásti vytvářeny záměrně,naopak velmi často je vytváříme mimovolně.Naše mimika občas vypovídá o něčem,co jsme chtěli před svým okolím utajit.Je zřejmé,že mimika v profesi soudce má přímo základní význam právě proto,že by měla být dokonale ovládána.Dokonce i v profesích zcela běžných bychom si měli uvědomovat,jak se právě tváříme a jestli výraz tváře zůstává pod naší kontrolou.Neverbálně předaná informace má vždy výrazné emoční zabarvení,které je nějak prožíváno,případně i záměrně vytvářeno osobou sdělující.Zároveň je nesporné,že celkové image naší osobnosti,kterým působíme na své okolí je vytvářeno především naším neverbálním chováním.

Proto nedostatečně ovládaná mimika soudce Boučka a pohledy,kterými svou slovní výpověď doprovází,působí tak arogantně.Nehorázný cynismus soudce Boučka se nedá přehlédnout.V lednu rozhodl o odročení případu Jiřího Kajínka do doby,než budou prozkoumány nově předložené důkazy.A výsledek? Obnovení procesu se opět zamítá.Pro veřejnost je však směrodatný závěr JUDr.Klárky Slámové,která po důkladném prostudování obsáhlého spisu tvrdí,že pravomocně odsouzený Jiří Kajínek je nevinný.Boj o nový proces pokračuje a jsem pevně přesvědčena,že stovky hodin pracovního úsilí advokátky par excellence jí přinesou úspěch a jejímu klientovi svobodu.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde