Stížnost pro porušení zákona

[smajlik]

Stížnost pro porušení zákona, kterou podal ve prospěch Jiřího Kajínka ministr JUDr. Pavel Němec


/www.jirikajinek.cz/dokumenty/nemec/7.JPG" target="_blank">


Komentáře

[ d41bdf0d / smajlik

Ale no prostě jsem jen věděl o čem mluvím obrázek . Ale díky za uznání obrázek .

[ 3e2844e*** / nek

No dobře, vydupal sis to, podal stížnost pozdě. Jednicka

[ d41bdf0d / smajlik

obrázek OK, ale podle mě se mohl rozhodnout už v pondělí. Každý den dobrý. obrázek

[ 3e2844e*** / nek

Jirka ve svém dopise z 11. 8. napsal:

"Zvláštní je, že tolik lidí podezírá Němce z bůhví čeho, protože podal Stížnost pro porušení zákona (SPZ) až teď. Vysvětlení je jednoduché. On nemohl podat SPZ, dokud nevěděl, čím Tomašovič zamítl naši stížnost. Usnesení jsme dostali v pátek a v úterý se ministr rozhodl podat SPZ, takže musím říci, že jednal velice rychle."

[ d41bdf0d / smajlik

Já si vážím toho co pro Jirku udělal, ale mám se tu přetvařovat a říkat, jak je dobrý a nebo byl dobrý, když si to nemyslím?!

Udělal dobrou věc, ale udělal také spousty chyb !!!

To, že svoji stížnost podal za pět minut dvanáct, protože zanedlouho ve funkci skončil je snad pravda, ne?

[ 3e2844e*** / nek

Jen tak důvěrně mezi námi, kdo má právo toho druhého soudit?Very Happy Ten jeden "dobrý" skutek je hodně důležitý, buďme rádi, že je.

Dobře, možná jsem se neobratně vyjádřila, měla jsem na mysli to, že jako ministr a právník dokázal najít souvislosti a chyby tam, kde je jeho kolegové neviděli nebo nechtěli vidět a dokonce svůj názor sepsal a odeslal Nejvyššímu soudu. O kvalitě dalších ministrů naší bývalé vlády tady nehodlám polemizovat, někteří za sebou nenechali nic výrazně pozitivního, ani takovou pěknou tečku, jako ministr Němec.

Nemáš pravdu, že se stížností čekal dlouho. Nemohl ji podat dřív, dokud Vrchní soud nezaslal své písemné zamítnutí. Možná bys měl ocenit to, že pro Jirku něco udělal a ne kritizovat, že čekal dlouho. Nejsi právník, nehodnoť proto, jestli mohl stížnost podat daleko dřív.

[ 55471*** / smajlik

[quote:2cbac9653c="nek"]Dr. Němec dokázal, že byl člověkem na správném místě, což se o všech ministrech nedá říct.[/quote:2cbac9653c]Na tuhle větu jsem reagoval. Nesoudím kvalitu člověka jen za jeden "dobrý" skutek.Se stížností čekal pan ministr docela dlouho. Podle mého názoru ji mohl podat daleko dřív. Třeba po aféře "verbež". Stihnul to na poslední chvilku.

[ 3e2844e*** / nek

Aféra s katarským princem mě v souvislosti s kauzou Jiřího Kajínka vůbec netrápí. Každý děláme chyby, ty ne? Very Happy

Víš dobře, že jsem o něm kladně hovořila v souvislosti s brilantně napsanou Stížností pro porušení zákona.

[ 55471*** / smajlik

Pan Němec teď sice "pomohl" Jiřímu Kajínkovi, ale stále bych měl na paměti aféru katarského prince a ta s člověkem na správném místě nemá nic společnéhoVery Happy .

[ 3e2844e*** / nek

Míla

Naprosto s tebou souhlasím.

Dr. Němec dokázal, že byl člověkem na správném místě, což se o všech ministrech nedá říct. Stížnost je napsána stručně, logicky a srozumitelně bez zbytečné "omáčky". Konečně někdo otevřeně řekl tu "grandiózní" myšlenku, že nové důkazy se musejí rozcházet s původním spisem i rozsudkem, jinak by to přece nebyly nové důkazy. Nelze odsoudit člověka na základě skutečností, které se později prokážou jako mylné. Zatím nám soudci předvedli svou metodu, na jejímž základě vše, co by náhodou mohlo původní rozhodnutí změnit, hned zamítli. Nač si dělat ve spisech nepořádek, že? Dr. Němec dokázal, že existují právníci, kteří nejen znají zákony, ale hodlají je i dodržovat. Odsouzený pro ně není pouhou "verbeží", ale člověkem, který si zaslouží spravedlivý proces. Doufám, že Pavel Němec není Posledním Mohykánem a že teď už budeme v kauze Jiřího Kajínka potkávat jen takové soudce.

[ d975d99a / Mila

Ve stížnosti pro porušení zákona přesně poukazuje ministr Němec na jasné a soudy porušované znění trestního řádu,docházelo k porušení v téměř každé větě,protože nikdy nebylo zájmem soudů obnovit proces s J.Kajínkem.Od samého počátku se jednalo o úmysl s tím,aby nedošlo k prošetření a obnově,neboť by se dospělo k závěru,že vrahem J.Kajínek není,jinak skutečně si to nelze vysvětlit,jedině tím,že soudci veřejně porušují zákony a svoje názory nadřazují nad zákony této země.

S takovými jedinci v soudcovských talárech by bylo velmi potřebné se rozloučit pro zneužívání moci a porušování ústavní zásady rovnosti občanů před zákonem.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde