Exkluzivně: Ďuričko napsal ve vězení knihu, vydat ji chce př

[Katka Brno]
Exkluzivně: Ďuričko napsal ve vězení knihu, vydat ji chce před volbami

17. března 2010


Bohumír Ďuričko, který si ve věznici v Karviné odpykává dvanáct a půl roku za vraždu Václava Kočky mladšího, napsal za mřížemi knihu. Nazval ji Kočkoviny. Týdeník Sedmička získal část publikace, o níž Ďuričko tvrdí, že otřese mimo jiné i politickou scénou. Vydat ji chce ještě před květnovými volbami.
„Dočtou se o korupci a podvodech“

Ďuričko slibuje překvapivá fakta z oblasti podnikání v Praze nebo o korupci ve fotbalu. „Lidé se dočtou o zákulisních hrách a podvodech. V každé konkrétní kauze jsou samozřejmě jména a nezvratné důkazy,“ píše Ďuričko z vězení týdeníku Sedmička.

Bezmála šest set stran rukopisu knihy přepsala na počítači jeho pětadvacetiletá přítelkyně Jana Jirsová. Ďuričko očekává, že mu publikace vynese řadu žalob.

Ve vězení si bývalý hoteliér krátí čas také malováním mandal, studiem angličtiny a cvičením. Nyní pracuje na své druhé knize pod názvem Vězeňská zeď.

„Tragický večer pro mě znamenal pád ve všech oblastech pracovního, společenského i osobního života. Žádný majetek už nemám, firma AXA je v insolvenčním řízení. Z tří set čísel v mobilu mi zbyla asi dvě mimo mé rodiny,“ stýská si.

Na otázky Sedmičky odpověděl Ďuričko v patnáctistránkovým rukopisu a text rozhovoru najdou čtenáři v týdeníku ve čtvrtek, stejně jako úryvek z knihy.

Konec šťastné karty


Absolvent brněnské Vysoké školy zemědělské pracoval v podniku zahraničního obchodu v oddělení loveckých zbraní, byl také náměstkem CK Sportturist. Po revoluci začal podnikat a stal se majitelem hotelu AXA. Znal se s politickými špičkami v zemi, tehdejší premiér Jiří Paroubek s ním v roce 2005 plánoval strávit dovolenou na jachtě.

Šťastná karta Ďuričkovi přestala padat v roce 2005, kdy vyšlo najevo, že štědrý sponzor ODS a poté ČSSD spolupracoval s bývalou StB. Ďuričko se u soudu neúspěšně pokoušel dokázat opak. Jeho jméno figuruje i v Kubiceho zprávě.

9. října roku 2008 v restauraci Monarch po křtu knihy Jiřího Paroubka zastřelil svou pistolí Sig Sauer ráže devět milimetrů Václava Kočku mladšího. U soudu se Ďuričko dušoval, že střílel v sebeobraně.
Rozhovor s Bohumírem Ďuričkem a ukázku z jeho knihy najdete v týdeníku Sedmička, který vychází ve čtvrtek 18. března.

Ivana Karásková
www.sedmicka.cz