Film Kajínek míří do Německa a Ruska!

[nek]

Film Kajínek míří do Německa a Ruska!


30. 8. 2010

Dvacet pět dní promítání v českých kinech stačilo filmu Kajínek na to, aby přilákal půl milionu diváků. Divák číslo 500 000 přišel shlédnout thriller inspirovaný skutečným případem Jiřího Kajínka během neděle 29.8. Producenti se tak rozhodli, na základě dobré návštěvnosti u nás, prodat práva na film do Německa a chystají se dokonce i na jednání do Ruska.

„Říkali jsme, že více jak 500 000 diváků bude velký úspěch, to byla naše hranice, ve kterou jsme doufali. To, že jí dosáhneme za tři týdny a diváci budou na film stále chodit, to zcela přesahuje naše představy. Naše pocity se nedají popsat a všem divákům děkujeme,“ říká jeden z producentů Igor Konyukov.

Sám Jiří Kajínek viděl film Kajínek jako divák 335 007. „Některé věci mohou vypadat přitažené za vlasy, ale skutečnost byla ale ještě horší než ve filmu,“ řekl Jiří Kajínek bezprostředně po unikátní filmové projekci v přísně střežené věznici v Karviné.


Kajínek má Německo jisté, podívá se i do USA!

Vedle českých kin se Kajínak začíná prosazovat i na zahraničním trhu. Na konci týdne byla podepsána smlouva o prodeji filmu Kajínek do Německa a dalších německy mluvících teritorií.

„Zástupci společnosti, která práva koupila, byli na premiéře a film se jim prostě líbil a věří, že si Kajínek své místo v německy mluvících zemích najde,“ řekl jeden z producentů a také ředitel distribuční společnosti HCE Igor Konyukov.

„Tento týden jedu do Moskvy na první část jednání o prodeji filmu do ruské distribuce a během dohledné doby plánujeme v Moskvě oficiální projekci pro naše případné partnery,“ prozrazuje další plány Konyukov.

Velkou prezentaci filmu plánují producenti na jednu z nejdůležitějších akcí filmového trhu Američan Film Market, který proběhne v listopadu v Los Angeles.


Autor: gam
Zdroj: www.blesk.cz