Jestli Kajínkovi fandím, řeknu až po premiéře, slibuje Noid

[nek]

Jestli Kajínkovi fandím, řeknu až po premiéře, slibuje NoidZpěvák a hudební skladatel Václav Noid Bárta (29) neví, kde mu hlava stojí. S prací na muzice k filmu Kajínek je už ze tří čtvrtin hotový, navíc se připravuje na titulní roli v chystaném muzikálu Robin Hood.

Scénář k filmu Kajínek si Bárta pročítal několikrát. Rozpracovaný snímek už prý viděl snad stopadesátkrát a myslí si, že to bude dobrý krimithriller. Stále však nikomu nechce prozradit, na čí straně vlastně stojí. Zda hájí Jiřího Kajínka, nebo věří justici.

"Na to si musí každý divák udělat názor sám. Komu fandím? To sdělím až po premiéře. Nechci natěšeného diváka navádět," prozradil Noid Korzu.

Konkurz na autora hudby, kterého se účastnilo asi 12 skladatelů, Noid vyhrál. Rok následně hledal adekvátní hudební styl a v posledních třech měsících pracuje denně. Kytary, flétny a klarinety nahrává sám, na housle a jiné smyčce hrát neumí a nechává to tedy na jiných.

Kajínka, odsouzeného jako vraha, hraje ruská filmová hvězda Konstantin Lavroněnko, v dalších rolích uvidíme Taťánu Vilhelmovou, Vladimíra Dlouhého či jeho bratra Michala. Píseň k filmu nazpívají Lucie Bílá a Kamil Střihavka. Soutěž, v níž se hledá autor textu k titulní filmové písni a které se může účastnit každý, se uzavře 28. května.

"Obsah písně nechávám na autorovi, ale rozhodně nechci nějakou hymnu na Kajínkovu podporu," vysvětluje Noid.

Film produkuje rodina Bártovy přítelkyně Aleny Jáklové. Premiéra se chystá na letošního 5. srpna.Korzo, 25.5.2010
Zdroj: web.volny.cz