Kajínek přispěje na povodně, film míří za jeho sousedy a lás

[nek]

Kajínek přispěje na povodně, film míří za jeho sousedy a láskami z mládí11. srpna 2010 13:00

Diváci, kteří za uplynulé čtyři dny vytvořili rekord v návštěvnosti, když si zašli na film Kajínek, mohou mít kromě zážitku z filmu i pocit, že udělali dobrý skutek. Tvůrci se totiž rozhodli, že přesně tolik korun, kolik lidí vidělo film od premiéry, pošlou na pomoc zaplaveným oblastem.

Na povodňové konto tak poputuje 119 tisíc korun - film totiž za prvníčtyři dny vidělo 119 tisíc diváků.

"Chceme, aby naše pomoc byla jasná, rychlá a konkrétní. Celou částku věnujeme přímo obci Bílý Kostel, která leží mezi Chrastavou a Hrádkem nad Nisou a kterou se prohnala velká voda a nechala za sebou spoušť. Co nejrychleji se teď spojíme se starostou obce a domluvíme se na předání pomoci," říká jeden z producentů filmu Igor Konyukov. "Chceme, aby peníze měla obec k dispozici nejpozději v pátek tento týden," doplňuje druhý z producentů Petr Jákl st.

V producentech se prý během víkendu odehrával nepříjemný boj. Napjatě čekali na to, jak si film Kajínek povede v kinech a průběžné zprávy v nich budily nadšení, zároveň ale s velkým zděšením zprávy o záplavách. S myšlenkou finanční pomoci vycházející z příjmu filmu přišli oba producenti najednou.


Kajínkovy lásky

Ti teď mají před sebou ještě jednu důležitou akci - speciální promítání filmu poblíž Prachovic, rodiště skutečného vězně Jiřího Kajínka. Má se ho zúčastnit sestra Jiřího Kajínka, další členové rodiny, starostka Prachovnic a další známí, sousedé, ba dokonce prý i lásky z mládí.

"O promítání je obrovský zájem, dorazí snad každý, kdo tu Kajínka někdy potkal. Museli jsme přidat ještě jedno představení od 23:00 hodin," říká šéf letního kina Dalimil Navečeřal s tím, že hlavní projekce proběhne v letním kině Konopáč u Heřmanova Městce ve čtvrtek 12.8. od 21:00 hodin.

Film uvede režisér Petr Jákl, scenárista Marek Dobeš, herec a autor hudby Václav "Noid" Bárta a oba producenti Petr Jákl st. a Igor Konyukov. Delegace zůstane i na případnou debatu.


Autoři: tt iDNES.cz
Zdroj: kultura.idnes.cz