Poslední klapka Kajínka padla ve vrtulníku. Podívejte se na

[nek]

Poslední klapka Kajínka padla ve vrtulníku. Podívejte se na upoutávku2. června 2010 3:16

Deštivé počasí v posledních dnech kazilo plány nejen výletníkům, ale i filmařům. Nervózní byl obzvlášť tým kolem Kajínka, který do kin dorazí již 5. sprna. Mraky se rozestoupily až minulou sobotu, a tak štáb vyletěl s vrtulníkem a pořídil záběry nad Plzní a jejím okolím. Poslední klapka padla ve vzduchu nad Borskou věznicí. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Filmařův k finálnímu střihu chyběly i letecké záběry automobilové jízdy. Příprava na práci v ptačí perspektivě si vyžádala náročné přípravy, které samy o sobě připomínaly akční film. Nejdůležitější bylo propojit tři samostatné jednotky: produkci, vrtulník a filmovou akci - ovšem odehrávající se na zemi.

"Běžně se stane, že se někdo zdrží, přeřekne nebo něco zapomene a všichni udělají pár kroků zpátky a záběr se jede znova. Dnes to tak snadné není, každý dnes musí být v přesný čas na přesném místě," popsal produkční Ondřej Votoček sobotní natáčení, které měl na starosti.

Natočený materiál dokreslil záběry natočené loni v létě. S pracemi se ovšem čekalo na jaro, kdy se obdobně zazelenaly stromy a (alespoň na chvíli vysvitlo) slunce. Původně chtěl režisér Petr Jákl točit už na přelom dubna a května, plány hatilo nevyzpytatelné počasí. Mezitím vznikl konečný střih filmu a herci ve studiu začali dokonce pracovat na postsynchronech.

"Naštěstí jsme měli naprosto jasnou představu o záběrech, které bylo třeba dotočit, ve filmu s nimi počítáme na zcela přesná místa. Celá postprodukce proto mohla probíhat podle plánu a my měli s dotáčkou volnější ruce. Záběry nakonec do filmu doplníme jako poslední dílky do skládačky," řekl producent Igor Konyukov.

"Máme natočených 150 hodin materiálu," říkal v únoru při představování prvních záběrů z filmu v teaserové upoutávce režisér. "Velká výhoda je výběr, tvorba konečné podoby dvouhodinového filmu tak ale zabere více času," dodal.

Návštěvníci kin už ale znají první výsledky práce: teaser běží v kinech od března. Dvouminutový trailer je na řadě od června.


Autoři: jaz iDNES.cz
Zdroj: kultura.idnes.c

Video: http://kultura.idnes.cz/posledni-klapka-kajinka-padla-ve-vrtulniku-podivejte-se-na-upoutavku-12n-/filmvideo.asp?c=A100601_212833_filmvideo_jaz