Pravda o Kajínkovi vyjde najevo na stránkách knihy z Fragmen

[nek]

Pravda o Kajínkovi vyjde najevo na stránkách knihy z Fragmentu!Publikováno v : Knihy, Fragment

5. srpna vtrhne do kin film o nejznámějším nájemném vrahovi České republiky s názvem Kajínek. Kontroverzní snímek má na svědomí producent, herec a kaskadér Petr Jákl, který se ujal režie, produkce a spolupodílel se také na scénáři.

Sám Jákl slibuje, že půjde o film na české poměry nevídaný.

Maximum akce a napětí v očekávání rozuzlení celé „kauzy Kájínek“.

Příběh přinese nová fakta a skutečnosti, které byly dosud zamlčené. Informace, které Kajínek ještě nikomu nikdy nesdělil, se objeví nejen ve filmu, ale také v chystané knize se stejnojmenným názvem.

Knihu vydá pod přísným utajením informací již začátkem října nakladatelství Fragment.obrázek


V roce 2010 se do kin chystá film popisující osudy nejslavnějšího českého vězně, Jiřího Kájínka. Knihu podle chystaného filmu pro vás připravuje Nakladatelství Fragment!

Scénář i režii filmu si vzal na starosti herec a producent Petr Jákl, role Jiřího Kájínka se ujal ruský herec Konstantin Lavroněnko a Kájínkovu advokátku bravurně vystřihla Tatiana Vilhelmová.

Tatiana Vilhelmová kvůli filmu dokonce změnila image. Z brunetky se změnila v pohlednou advokátku s blond vlasy. „Cítím se báječně. Necítím se vůbec jako Táňa, což jsem celkem ráda," okomentovala svou novou vizáž. (Zdroj: iDnes.cz, 29.7.2009)

Film se natáčel pouze v autentických lokacích, štáb se tak dostal například až do nejstřeženější české věznice Mírov. Petr Jákl o natáčení v mírovské věznici prohlásil: „Měli jsme hodně přísný režim. Před námi tam takhle nikdo nenatáčel. Vězni jsou při jakékoliv změně režimu blízko vzpouře. Pokud mají příležitost, zkoušejí cokoliv, proto jsme se museli vyvarovat jakékoliv záminky, nicméně za tu námahu to určitě stálo. Jednak atmosféra dělá své a jednak kdybychom neměli pomocnou ruku od Vězeňské služby a trvali na všech prostředích, tak by rozpočet nebyl 55, ale 155 milionů. Všechno bychom si museli draze sami stavět.“ (Zdroj: Aktuálně.cz, 5.9.2009)

Ve filmu si zahraje i Václav Noid Bárta, který si kvůli roli dokonce vyzkoušel pobyt za mřížemi. „Šoupli mě mezi stovky trestanců. Já jsem jen vyděšeně zíral a doufal, že to přežiju. To vám ani nemůžu popsat, co jsem v tu chvíli prožíval. Když mě „hodili“ do obrovské místnosti mezi potetované kriminálníky, ztuhnul jsem. Já neměl ponětí, jestli to jsou lidi z komparsu, nebo opravdoví delikventi,“ vyprávěl Bárta svůj hrůzný zážitek. (Zdroj: Bleskově.cz, 1.9.2009)

Do role soudkyně Petr Jákl obsadil Deanu Jakubiskovou, která tak po dlouhé době, kdy točila jen se svým mužem, udělala výjimku. Na otázku, zda necítila pokušení trochu potrápit Petra Jákla, který si roli režiséra vyzkoušela poprvé, odpověděla: „Já zásadně trápím pouze svého muže, jiné režiséry ne. A Jákl mě příjemně překvapil, je dokonale připravený a má jasnou představu, co chce. Dotváří ji samozřejmě při natáčení, ale to je něco jiného než bezradnost, tu herec okamžitě vycítí. S režiséry, kteří nejsou připraveni, jsem dávno přestala pracovat. Navíc mě těší, že Kajínek slibuje čistý filmový žánr – tak to má být.“ (Zdroj: iDnes.cz, 24.8.2009)


Zdroj: www.life4us.cz