Rozhovor s Jankem Kroupou

[Katka Brno]
Archiv Pressklubu 7. 5. 2008

Rozhovor s Jankem Kroupou
- reportér televize Nova

A dnes je u nás Janek Kroupa, investigativní reportér televize Nova, který odhalil mimo jiné Berdychův gang, anebo kauzu známou jako pět na stole v českých. Vítejte, dobrý den.

Dobrý den.

Vy jste hodně dlouho pracoval v pořadu Na vlastní oči, teď jsem vás tam nějakou dobu neviděla, zmizel jste z obrazovky, jak to je?

My jsme se dohodli, že z pořadu Na vlastní oči teďka odejdu prozatím a budu dělat pro Novu takové velké investigativní dokumenty hodinový, který teďka jeden dokončuju, ten první.

A řeknete, jakého jsou charakteru tady tyto dokumenty, je to něco podobnýho, co jste točil v Na vlastních očích?

Ne, je to, je to, cosi podobnýho jakoby modelu, který dělají velký západní televize, jaksi jako v poloze insidera, čili že někdo se dostane do nějakého prostředí, a to prostředí zevnitř je na skrytou kameru, my si dáváme jaksi pozor na to, aby to bylo dobře jaksi technici, čili máme třeba na dvě, na tři kamery, ty schůzky vždycky. A vybíráme prostředí tak, aby ta prostředí byla něčím zásadní.

Aha, a jaká prostředí to například jsou?


No, všechny ty důležitý, který vás napadnou, od policie přes politiku, přes justici, všechno.

A kdy uvidíme první z vašich hodinových
...

Doufám, jestli to dobře dopadne, tak asi za tři týdny.

A řeknete, o čem to bude nebo nesmíte?

Nemůžu ještě.

Musíte být tajemný.

Musím být tajemný.

A to znamená, že vás už přestalo bavit scházet se zločinci, točit pro Na vlastní oči nebo jenom jste chtěl změnu?

Ne, ono se to nevylučuji, já se s těmi zločinci pro zábavu scházím pořád, ale, ale teďka vlastně jenom jako ta výhoda je v tom, že mám víc času a víc peněz a mám víc možností, ty kauzy dotahovat o kousek dál.

Jak dlouho trvá třeba, než natočíte takový hodinový dokument?


Půl až třičtvrtě roku.

Takže uvidíme tak jeden, dva za rok?

Ne, ne, my to jakoby, já jich mám rozdělaných několik, vždycky paralelně vedle sebe, právě proto mi to nechybí, protože vlastně v tý práci pokračuju, jenom mám větší možnosti.

Tak to říká Janek Kroupa na Frekvenci 1, televize Nova teď točí podle jeho scénáře seriál o zločincích z Berdychova gangu, jak vůbec Janek Berdychův gang odhalil, tak to nám řekne za chvilku. Samozřejmě, že i dnes se budete ptát také vy, volat nám budete na číslo 257400999, to bude samozřejmě až na konci pořady, a nezapomeňte ani dnes na esemesky, ty nám posíláte na 9001210. Co se vám vybaví, když se řekne jméno David Berdych?

No, takový jakoby buclatý, v zásadě sympatický mladík, s kterým jsem si dlouho povídal.

Je to člověk, to bychom měli připomenout, který se spolu s dalšími lidmi, mimo jiné i elitními policisty, podílel na únosech, vydírání, ozbrojených přepadení. Vraždy tam byly taky?


Vraždy tam byly taky, ale David Berdych za ně nebyl stíhán, to dělali ti jeho kumpáni.

Kumpáni. Jakým způsobem ten gang vůbec pracoval?


No, ono jako není úplně spravedlivý říkat, že to byl Berdychův gang, protože David Berdych vlastně vedl jenom menší část toho gangu, ve skutečnosti je to podsvětí té doby a ono se vlastně moc nezměnilo, vypadalo a vypadá tak, že máte takovou jakoby sortu několika set vojáků třeba, nad nima máte lidi, kteří jsou schopni přinášet kšefty, čili když potřebuje někdo z nich přepadnout banku, tak si z toho kvanta lidí vybere řidiče, někoho, kdo se umí dobře prát, někoho, kdo umí otvírat trezor, někdo, kdo umí dobře střílet a tak. A z toho si sestaví tým lidí, který mu tu banku pak přepadne. Podobným způsobem fungoval vlastně Berdychův gang. David Berdych byl zajímavý tím, že se stal převodním kolečkem mezi policisty a zbytkem, zbytkem těch lidí, to byla vlastně jeho významnost. On znal ty policisty osobně, s nimi spolupracoval a pak jakoby dílčím způsobem ty příkazy přenášel dál, ale těch gangů, jako je, byl David Berdych, tak byla celá, do dneška existuje celá řada, ono vlastně to velký odhalení zůstalo dost na půl cesty.

Jak to?

No ne, protože vemte si, že za prvý, potrestaní byli dva policisti, je absurdní myslet si, že v tom byli jen oni dva. Oni nemohli bez toho systému, který za nima byli, bez jejich šéfa, bez šéfa jejich šéfa, v tom nemohli, bez toho nemohli bejt, zároveň, zároveň, a to David Berdych vyprávěl sám, že v těch posledních letech on už viděl, že byli teritoria, kam nesměl, on třeba na Karlovarsko, měl tam naplánovanou loupež, a to mu ti policisté nedovedli, nedovolili provést, protože tam měli někoho jiného, kdo tam pro ně ...

To znamená, jiný gang.


Jiného Davida Berdycha, jiný gang, tyhle ty lidi jsou vlastně spjatý dokonce i s lidma kolem, kolem Kajínka, kteří jakoby ovládali Tachovsko a ty nevěstince na Rozvadově a podobně ...

Myslíte policisté ...

Ti policisté samozřejmě, čili to je, jako ta chobotnice je vlastně tak strašně rozlezlá, a to, že teda David Berdych a ti jeho lidé, kterých bylo čtyřicet třeba dneska, nebo padesát, takže jsou zavření, je sice jako prima, ale zas tak jako velká sláva to není.

Dva policisté jste říkali, že jsou zavření, kolik jich mohlo být celkem policistů, byste tak odhadoval, váš odhad, zapletení do této kauzy?

Jako přímo, přímo zapletení do této kauzy bylo minimálně dalších pět třeba.

Odhadujete nebo víte?


To jako si myslím, že je velmi přesný odhad.

Jak vůbec David Berdych mluví o těch svých zločinech?

Já myslím, že to jeho, jeho svědectví má dvě roviny. Za prvé je to rovina, to, že on si chtěl pomoc samozřejmě, on to neříkal jenom proto, že by se jednoho krásnýho dne rozhodl být hodnej, ale proto, že měl pocit, že bude mít nižší trest, bál se doživotí, nakonec ten trest zůstal velmi vysoký, já myslím, že dokonce dostal patnáct let, což byla vlastně horní hranice. Ale v souhrnu nebo čtrnáct a půl nebo takový nějaký opravdu velký trest. Ale myslím si, že důležitá věc je, že on si uvědomoval, že to nemůže skončit jinak, než že ho někdo zabije, protože jeho už se někdo pokusil zabít, nedlouho před tím, než ho zavřeli, anebo že prostě půjde sedět ještě na dýl a že to bude ještě horší, on byl v situaci, kdy sám říkal, že byl vystresovaný, bál se a nemohlo to skončit dobře, a to jeho svědectví mělo, myslím, i jaksi takovou tu jakoby etickou rovinu toho, že se prostě chtěl přiznat, chtěl to ze sebe dostat a chtěl teda říct, jak to, jak to bylo, aby, až vyjde, mohl začít, jestli přežije, začít nový život.

Je mu toho líto, co dělal nebo ne. Já jsem nikdy neměla trošku pocit, když jsem viděla samozřejmě úryvky vaší reportáže, kde právě mluvil David Berdych, tak jsem neměla nikdy pocit, že by, přišlo mi, že o tom mluví tak, jak když někdo mluví o tom, že si jde koupit pět rohlíků?


To je děsivý, že jo, on v tom, on v tom žil tak strašně ponořen, že já myslím, že tyhle ty, tyhle ty vlastně pocity v sobě úplně nemá, že by jako měl strach, že mu to bylo blbý vůči těm lidem, který unesli, on o tom mluví tak jako, že se ty lidi snažili moc netrápit a že občas jim to teda ujelo, ale, ale tohle to je poloha, ve který on se, ve který on se na to dívá. Já myslím, že není v tuhle chvíli ještě schopný reflexe toho, reflexe toho, že těm lidem fakt ublížil.

Z jaký rodiny on vůbec pochází?


Jakoby má bezvadný rodiče, jako to on, taková ta iluze toho, že zločinci jsou z rozvrácených rodin nebo teroristi jsou chudí, to jsou ptákoviny, že jo, teroristi jsou zpravidla bohatí a zločinci jsou vlastně z normálních rodin, ale ty lidi se prostě potom nějak jako zvrhnou a vlastně jim to tak nevyjde dál, on dokonce ani není hloupý, jak by se jako na první pohled mohlo zdát, to je opravdu chytrý člověk, který kdyby býval byl policistou třeba, nebo něčím jinak, tak mohl bejt úspěšnej v životě.

A proč vlastně on začal dělat tady ty zločiny, kdy se to vlastně o něj zlomilo, on neměl peníze nebo co tam hrálo roli, že se pro to rozhodl?


Já myslím, že ty, obecně ty historie těch lidí a u toho Davida Berdychy to není jiný, tak vlastně jsou strašně jednoduchý. David Berdych byl sportovec a byl velmi dobrý, on dokonce snad byl v nějaký reprezentaci v karate, pak začal dělat vyhazovače u Ivana Jonáka v Discolandu.

Tady v Praze v Silvii.


V Praze Silvii. A když, když vlastně najednou bylo potřeba, on jako byl sportovec, byl vlastně výkonej, a pak začal dělat vymahačky, pak při těch vymahačkách to občas třeba trošku přehnali a už se ty vymahačky měnily na vydírání a ta cesta k tomu zločinu vlastně byla pozvolná, protože tam nebyl žádný zlom, kde oni si řekli, tak a já teda teďka budu mafián, on prostě vyrůstal v tom prostředí, který tak mu vlastně nabízelo tuhle tu možnost a najednou to bylo samozřejmý. On sám říkal, že kdyby nebylo těch policistů, tak by jako ty, tak by přepadával taky, ale dělal by jedno až dvě elpasé, jak říkal, loupežná přepadení ročně, a nedělal by jich dvacet nebo třicet, tak jak dělali. Tam je zajímavější otázka, jak to vzniklo u těch policajtů, jestli si ...

A pátral jste po tom někdy.


Oni mi to samozřejmě říct nechtějí, že jo.

To předpokládám, že se nepochlubí.


Ale tam já, tam já si to úplně neumím představit, jak vlastně na to přišla a jak se ti lidi na sebe nabalili, já jsem o tom mluvil s mnoha lidmi, kteří se kolem té party vlastně pohybovala, a zdá se mi, že ten jako nejpravděpodobnější scénář, ale říkám, je to hypotéza, byla, že ti lidé byli, za komunismu byli velmi mocní, měli ty svoje žigulíky, dvoulitrový nebo, jaký to, co to bylo za žigulíky a měli moc nad těma, nad těma jaksi svýma informátorama, všichni ti pražští taxikáři a veksláci, tak to byli lidi, kteří tyhle ty policisté ovládali. Ten Josef Opava a František Brázdil, což byl přímý nadřízený Opavy, později, tak to byla dvojice, která právě dělala v centru Prahy a znala všechny tyhle ty, všechny tyhle lidi, najednou po revoluci ti taxikáři a veksláci prostě vytáhli peníze, který měl ušetřený, který za komunismu nemohli, nemohli použít, koupili si mercedesy, obrovský vily a ti policajti měli furt ty žigulíky. A navíc už vlastně nemohli nic dalšího dělat, čili tohle byla jedna motivace, že najednou jako totální ztráta vlastně moci nad těma lidma a uvědomění si toho, že vlastně jsou vlastně strašně chudí a nemuseli by bejt. A pak je tam druhej aspekt, a to je, že ti policisté často s těmi svými informátory najednou přerůstají v přátelský vztahy ty lidi znají třeba dvacet let a ten za nima jednou přijde a říká: "Hele, poslouchej, Franto, tady mě někdo jako blbě předjel, naboural mi nárazník, jako nemohl by ses mi podívat na tu SPZ, jako já, je to lump." On říká: "Proč by ne, že jo." To vlastně nic moc není. Ale už je to problém, už je to právě přesně ta překročená hranice, vyřizujou jim pokuty a teď jakoby se do toho zaplétají a teď ...

Začnou sloužit ve finále ti policisté ...

A teď ten Franta řekne: "Hele, tady máš prostě dva tisíce jako na náklady, nebuď pitomý, dej to rodině, co budeš okrádat rodinu." A už, už ...

A zřejmě ti policisté potom ve finále dostali ...

To, co je otázka, jak se dostali k sobě, jak se ta parta těch policajtů našla, jestli nějak o něj, nevím.
Takže ještě určitě tam je spousta nezodpovězených otázek.

Janek Kroupa na Frekvenci 1. Nova teď točí seriál o Berdychově gangu, vy jste s Josefem Klímou napsali scénář, dílů bude šestnáct, expozitury?


Dílů bude šestnáct, budou to celovečerní vlastně filmy s tím, že každý z těch dílů je uzavřená epizoda, ale zároveň je to střípek ve skládance, která vytváří oblouk toho seriálu.

A je to všechno podle skutečné události, nic jste si tam nepřimýšleli?


Přimýšleli, samozřejmě, my jsme použili, my jsme použili reálné zápletky, čili žádnou z těch zápletek jsme si nevymýšleli, každá z těch zápletek se stala, ale stala se jiným lidem za jiných okolností třeba, a to jsme dali dohromady, čili ty zápletky lidi znají a budou je poznávat. Zároveň budou poznávat i některé ty figury, které tam jaksi se objevují.

Kdo bude hrát Davida Berdycha?

To bude hrát Martin Sitta, výborný herec.
Není moc známý, ale ...

On je, on je, my jsme jaksi nebo v tom výběru těch herců, byl absolutní důraz na kvalitu těch herců, čili to byl strašně vlastně náročný casting, který dělali režiséři a my jsme k tomu jaksi měli poradní hlasy. A ti lidi byli vybraní s tím, že tam je naprostá priorita, aby byli vynikající herci, čili hlavní ženskou roli bude hrát Hana Vágnerová, hlavní mužskou roli bude hrát Robert Jažkov. Oba skvělí herci. Martin Sitta bude hrát vlastně první zápornou roli a další role pak budou hrát Pavel Zedníček, Kanyza a podobně.

Kdy to bude hotovo, ten seriál?


To by mělo být někdy ke konci roku, někdy ke konci roku dotočený, jenom to, co je zajímavý, a myslím, že výjimečný v českých podmínkách, že ti herci před tím, než začali točit, tak na sobě, tak na sobě několik měsíců chodili denně do posilovny, aby vypadali jako lumpové, aby byli narostlí, aby byli svalnatí, aby se naučili prát, aby se naučili vypadat, že umí i střílet, čili opravdu tam byla i jako příprava, příprava, což se většinou v českých podmínkách neděje.

Radim z Prahy nám píše na 9001210. Myslíte si, že Berdych si vydělal ze svých zločinů tolik, že je do budoucna zajištěn a dá se odhadnout, kolik zhruba si tím mohl vydělat?


Já myslím, že si vydělal hodně. A oni ti lidé měli taky obrovskou spotřebu. Zároveň, když si uvědomíte, že oni vlastně těmi loupežemi živili opravdu čtyřicet lidí, tak zas ty peníze v tom nebyly tak velký, ale měli zálibu v pěkných autech, občas nějaký drogy, ty nejlepší samozřejmě, čili oni opravdu toho hodně utratili, ale vyprávěl mi, vyprávěl mi o ...

A dá se odhadnout, abychom odpověděli přímo, jestli je tedy zajištěn, to znamená, když vyleze z kriminálu, že už nebude nic dělat?

Já si myslím, já si myslím, že nebude strádat, ale že by byl bohatej, to ne.

Janek Kroupa na Frekvenci 1. Odhalil jste také údajnou korupci při privatizaci Unipetrolu, přinesli jste nahrávku, kde si má bývalý šéf kabinetu, sociálnědemokratických, premiér Zdeněk Doležel říkat o úplatek, ta kauza je známa jako pět na stole v českých.

Soud před několika měsíci vyřkl překvapivý verdikt pro Doležele - nevinen. Překvapivé i pro vás to bylo?


Vůbec ne, já jsem, já bych byl velmi překvapen, já jsem byl vůbec překvapený, že se to v tom stavu, v jakém to bylo, dostalo k tomu soudu. A popravdě, popravdě on byl stíhán za podvod, a to podvod prostě nebyl, já jsem ...

To byl úplatek.


... já jsem přesvědčen o tom, že to byl úplatek.

A myslíte, že se vám to podařilo prokázat?

Není mojí rolí jaksi ty věci prokazovat v trestně právní rovině, a to jaksi pomýlení novinářů. Já jsem k tomu získal informace, který jsem mohl, ty informace jsem pak jaksi poskytl všem těm jaksi odpovědným orgánům, který, který s tím měly něco udělat, a to už je potom jejich odpovědnost, co s tím provedly.

A podle vás policisté udělali co mohli?


Ne, já si myslím, že udělali co nemohli, přesně. Ti policisté jaksi tam je základní problém, že vlastně tu kauzu nebyli ochotní od začátku řešit jako úplatek, kromě toho, že tam byla celá řada jakoby taktických chyb, že pana Doležela vyslechli až po nějakých, třeba po nějakým měsíci, čili měl spoustu času se zorientovat až po to, že se nespojili s těmi Poláky a vlastně se nedomluvili. V Polsku všichni vědí, že tam, že v privatizaci Unipetrolu byla korupce. Tady se všichni tváří, že se vlastně nikdy nic nestalo. Tohle byla jedna z mála šancí, jak se ta kauza dá otevřít.

A je podle vás možné, že by Zdeňka Doležela přece jenom ještě za to odsoudili někdy, za tuto kauzu?


Já myslím, že ne. Já myslím, že ne, hlavně proto, že prostě to, jak je to žalovaný, tak se to opravdu nestalo, ono by to bylo nespravedlivý, protože, vůči panu Doleželovi, protože tady mu hrozí nějakých dvanáct let a to si prostě za tohle to nezaslouží.

To říká Janek Kroupa u nás na Frekvenci 1. Teď máte jako vždy v Press klubu půl minutu pro sebe, říct můžete cokoliv bez mého zásahu, jestli máte chuť, prosím.

Já vůbec nevím, co bych vám půl minuty říkal, jenom, ať se pak díváte na ten seriál.

Tak to je Janek Kroupa u nás na Frekvenci 1. Volat mu můžete právě teď. Halo, halo, tedy je Frekvence 1, Press klub, kdo nám volá a odkud, můžete se ptát, dobrý den.

; posluchač

Dobrý den, doktor Souček, Praha. Já jsem se chtěl zeptat. Pan Kroupa natočil knihu Zločin jako profese, kde se objevily materiály ze spisu důvěrné. Tak jsem se chtěl zeptat, kdo je panu Kroupovi poskytnul a proč nejmenuje ve svý knížce policisty, policista Hlásek nebo policista Pavel Osvald, kteří byli komplici Davida Berdycha, děkuji, na shledanou.

Tak kdo vám poskytl ty materiály?


Já jenom bych upřesnil. Já jsem tu knížku spíš napsal než natočil, ale ...
To už tak u knížek bývá.

Jo, no, no, tak stává se to, ale já jsem, jak jsem říkal, tak těch kompliců tam bylo víc a když nemáme prostě žádné přesvědčivé důkazy o tom, že tam jsou další lidé, tak je nemůžeme jmenovat, ale jestli má pan Souček nějaký jaksi další informace, tak ať mi to napíše do Novy, já budu moc rád.

Frekvence 1, Press klub, kdo nám volá a odkud nám voláte, zdravím vás, dobrý den.

; posluchač

Dobrý den. Já vám volám z Prahy. Já jsem se chtěl zeptat, jestli, kdybych měl pro pana reportéra nějakou zajímavou kauzu, jestli bych se s ním mohl spojit třeba?

Jakým způsobem se dá s vámi spojit?


Dá se mi napsat do Novy, do redakce publicistiky, tam mi to předají.

Tady je Frekvence 1, zdravím vás, prosím, ztlumte si rádio, protože nám to vazbí a potom už se nebude vazbit nic. Dobrý den. Kdo nám volá?

; posluchač

Dobrý den, Jakub z Prahy.

Můžete se ptát.

; posluchač

Já se nechci ptát, já jenom, jestli můžu nějaký poznatek takový ...

Ale velmi krátký.

; posluchač

Jasně. Pana Kroupu hrozně obdivuju, jeho pořad miluju, ale pana Berdycha nepovažuju za mafiána, protože to, co tam předvedl jako jo, mafiáni nekonfigurují, mafiáni nejsou práskači, jo, to je tak všechno. Děkuju.

Tak co říkáte na tento postřeh?


No, dneska už pan Berdych opravdu mafián není, je vězeň.

Frekvence 1, kdo nám volá, dobrý den.

; posluchač

Dobrý den, tady František z Pardubic. Já bych se chtěl zeptat pana Kroupy. Kde si myslíte, že asi tak /nesrozumitelné/, ono vlastně by to bylo na vědeckou studii, kde vlastně třeba i ti policisti, soudci a všechno, že se vlastně dokáže spojit tak se zločinem, když má vlastně proti tomu zločinu bojovat, že v sobě najde tu morální devastaci prostě tohle provést. Děkuju, na shledanou.

Kde se to v těch lidech bere, měl na mysli?


Je dobré si uvědomit, že ti lidé permanentně zacházejí s hnusem. A dřív nebo později, když si neumyju ruce, tak od toho hnusu zapáchají.

Takže tam hledat příčinu?

Já myslím, že to je jako dílčím způsobem, dílčím způsobem důvod, proč ti lidé jsou jaksi okoralí, protože už jim to potom nepřipadá tak špatný, když to vidí permanentně okolo sebe a nedokážou si najít, ono existuje několik věcí, které člověku pomáhají tu, ten hnus ze sebe dostat. A když to člověk nemá, tak je to špatný.

Voláte do Press klubu. A kdo nám volá. Tak nikdo. A tady, dobrý den, zdravím vás, tady je Press klubu.

; posluchač

Dobrý den. Já vás taky zdravím. A měl bych dotaz, jestli mohu, Standa z Plzně.

Zdravím vás. Ptejte se?

; posluchač

Takže já bych se chtěl zeptat, jak dopadla kauza, kdy, já nevím, teď si nevzpomenu přesně na jméno, ale ředitel ČEZu, který byl přepadený a při svém návratu do nemocnice střílel na auto a zjistilo se, že vlastně nespáchal žádný trestný čin a všechno bylo zametený pod pokličku a ...

To nebyl šéf ČEZu, tuším, to byl ...

To byl /nesrozumitelné/ ...

Ano.


; posluchač

Ano, jak je to možné. To přece nikdo jiný nemůže udělat.

Ano, že to bylo zameteno pod koberec, jak je to možné.

No, já tu kauzu podrobně, podrobně neznám, respektive to, co o tom vím, nemůžu říct, ale každopádně zdá se mi, že tam to celý vlastně bylo ve skutečnosti nakonec trochu jiné, on byl přesvědčen o tom, že je přepaden a měl pocit, že se takhle brání.

Frekvence 1, halo, halo. Tak tady se neslyšíme. A co na druhé lince. Dobrý den. Můžete se ptát, tady je Frekvence 1 a Press klub a také 9001210, to je číslo, samozřejmě kam nám posíláte své esemesky.

Iveta, České Budějovice, nechystáte něco nového o Jiřím Kajínkovi?

Teď zrovna včera jsem o tom s kolegou Klímou, který mimochodem je spoluautor toho ...

Scénáře o Berdychovi ...

... toho seriálu. A on je vlastně duší všech těch jaksi vztahů a všech těhle těch věcí kolem, tak to má na svědomí on. A tak jsme se zrovna bavili, že by stálo za to možná ještě vydat další knížku o tom.

A točit teď o Kajínkovi nic nebudete, nemáte žádné nové důkazy, materiály, které byste ...


Tak jako Kajínkova kauza je fascinující v tom, že otvírá dveře ke spoustě dalších, jak jsem říkal, je tam prostě přímý průsečík s Berdychovým gangem, je tam přímý průsečík s tím takzvaným Berkovým spolčením konkurzních správců a tak dále. Ta kauza je prostě fascinující v tom, že vám, když jí poznáte, tak vám otevře dveře dál, takže kolem Kajínka se pořád nějakým způsobem pohybujeme.

A podle vás, a je to poslední otázka, prosím stručnou odpověď, vraždil Kajínek nebo ne?


Já nevím, my se o tom s kolegou furt hádáme. Jeden si myslí, že jo. Druhý, že ne.

A vy si myslíte, že ano.


Já vám to neřeknu, ale mě má rád méně, jak jsem se doslechl.


Tak to byl Janek Kroupa v Press klubu na Frekvenci 1. Díky za návštěvu.

Já děkuji za pozvání.

Tak se ptám....

Expozitura z roku 2009 16 x 75 min se už na obrazovky nedostane???