Roztocil: Stiznost pro poruseni zakona

[partners]

Roztočilovi odsouzenému za vraždu dala Kovářová novou naději

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se vložila do již skončeného případu Rostislava Roztočila, odsouzeného k třináctiletému vězení za vraždu egyptského studenta z roku 1975. Na základě únorového podnětu justičního spolku Šalamoun podala v polovině května k Nejvyššímu soudu (NS) stížnost pro porušení zákona. Roztočil již delší dobu žije v Německu a svůj trest si neodpykává.

„Ve věci pana Roztočila jsem dospěla k závěru, že m...


Komentáře

[ 55c110d*** / Mila

Ta "angažovanost" ministryně Kovářové mi přijde docela k smíchu a to proto,že teprve nyní,t.j.těsně před svým skončením na postu ministryně spravedlnosti se pojednou tak rychle zajímá o dávno skončený případ a to právě případ Roztočila,který navíc ani není v republice.Opravdu je velmi zvláštní,proč se právě touto kauzou zabývá,samozřejmě tady je tlak odněkud a paní ministryně chce ukázat zdání,že je jí nadevše spravedlnost.

Přesto,že byla při své návštěvě ve věznici Karviná nedávno a stála přímo proti dveřím uvězněného Kajínka,tak ji ani nenapadlo,aby alespoň projevila zájem též o něj,poněvadž jeho kauza patří rovněž mezi ty nejpodivnější,které jsou odsouzeny našimi soudy a je zde již přes rok podána stížnost k Evropskému soudu do Štrasburku a doposud se nic neděje.Mohla by tedy ve své horlivosti a tolik mediálně známé kauze projevit také tu svoji spravedlnost a měřit stejným metrem,navíc Jiří Kajínek je občanem této republiky.

Osobně jsem sledovala počínání této paní ministryně v její funkci po celou dobu a vypadá to tak,že má na všecko dost času,když se může ještě zabývat psaním knížek. Doufám,že bude nahrazena někým schopnějším než je ona sama.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde