Soutěž: Napište text pro Lucii Bílou a Kajínka!

[nek]

Soutěž: Napište text pro Lucii Bílou a Kajínka!Autor: Jiří Herman/www.hermina.cz
10:30 | 19. 5. 2010/ Bleskově

Zadání: Poslechněte si ukázku hudby, NAPIŠTE TEXT pro stěžejní skladbu k filmu a přihlaste se s ním do naší soutěže.

Praha - Začátkem srpna vtrhne do kin nový český film Kajínek. Stěžejní píseň nazpívají Lucie Bílá a Kamil Střihavka, hudbu složil rocker Václav „Noid" Bárta. A text? Textařem můžete být třeba vy!

Hudební ukázka (viz níže) obsahuje zpěv od Kamila Střihavky a Lucie Bílé. Jedná se jen o pracovní zpěv - jde pouze o "lepší představu k tvorbě vašich soutěžních textů." Preferovaným jazykem je čeština

Text, který vyjde z této soutěže se použije, nebo po dohodě s autorem se lehce upraví. Své texty do soutěže posílejte na e-mail: pisen.kajinek@centrum.cz , pravidla soutěže najdete na www.kajinekfilm.cz

Uzávěrka textů je 28. května, pár dní nato produkce filmu vyhlásí vítězný text soutěže a začne s jeho autorem pracovat na případných dílčích úpravách zakončených finálním nazpíváním skladby ve studiu.

„Píseň je duet, obsahuje mužský a ženský part. Objeví se přímo ve filmu a uvažujeme i o výrobě klipu, který ještě před premiérou odkryje další záběry z filmu. Plánujeme nasadit skladbu i do rádií," upřesňuje autor hudby ke skladbě i celému filmu Václav „Noid" Bárta.

„Rozhodně nehledáme hymnu na podporu Jiřího Kajínka, hledáme text k filmové písni, ke krimi thrilleru, který se Kajínkovým případem inspiroval. Textové zadání ale necháváme naprosto volné," dodává jeden z producentů filmu Igor Konyukov ze společnosti Hollywood Classic Entertainment.

Film Kajínek je inspirován skutečným případem Jiřího Kajínka, který byl odsouzen jako první nájemný vrah u nás k doživotnímu vězení. Pozornost na sebe strhl neuvěřitelným útěkem z vězeňské pevnosti Mírov a následným pětitýdenním pobytem na svobodě.

Medializace případu později ukázala na řadu nedostatků během vyšetřování a během procesu, během něhož nepřestal Kajínek tvrdit, že je nevinný.

Vzhledem k žánru tvůrci jeho děj tají. Táňa Vilhelmová hraje Kajínkovu obhájkyni, která pátrá po nových důkazech v případu. Ke zfilmování svého případu dal Jiří Kajínek svůj souhlas, nemá ale právo do svého ztvárnění zasahovat a podobu filmu ovlivňovat.


Ukázka hudby: http://bleskove.centrum.cz/extra/sex-a-vztahy/clanek.phtml?id=668621
Zdroj: bleskove.centrum.cz