Ďuričko píše ve vězení Kočkoviny a straší politiky Autor: Mi

[Katka Brno]
Ďuričko píše ve vězení Kočkoviny a straší politiky

Autor: Michal Verner
17.03. 18:25

Za bývalým hoteliérem Bohumírem Ďuričkem, který v říjnu 2008 zastřelil Václava Kočku mladšího, zapadla vrata věznice, ale dává o sobě pravidelně znovu a znovu vědět. Nyní před volbami chce strašit politiky knihou, kterou ve vězení sepsal.

O Ďuričkově spisovatelském počinu informoval týdeník Sedmička. Hoteliér nazval svou knihu Kočkoviny. Chce ji vydat ještě před květnovými volbami, a otřást tak politickou scénou. "Lidé se dočtou o zákulisních hrách a podvodech. V každé konkrétní kauze jsou samozřejmě jména a nezvratné důkazy," napsal Ďuričko do Sedmičky z vězení.

ČTĚTE TAKÉ: Ústavní soud odmítl Ďuričkovu stížnost proti vazbě

Rukopis knihy měl mít zhruba šest set stran. Ďuričko slibuje, že se v ní objeví překvapivá fakta z podnikatelského zákulisí v Praze nebo o korupci ve fotbalu. "O obsahu knihy pana Ďurička mnoho nevím, jen že popisoval dění kolem sebe. Pracoval na ní už od doby, kdy byl vzat do vazby," řekl Ďuričkův advokát Jan Červenka.

A exhoteliér prý již teď píše další knížku. Bude na to mít dost času, protože má ve vězení strávit za vraždu Václava Kočky mladšího dvanáct a půl roku. Kočku zastřelil Ďuričko 9. října 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu knihy Jiřího Paroubka svou devítimilimetrovou pistolí. U soudu se pak neúspěšně hájil tvrzením, že šlo pouze o sebeobranu.

www.tyden.cz