Dopis Jiřího Kajínka o jednání u soudu

[nek]
Valdice 11. 5. 2005

..."Jak na mne působilo jednání u soudu v Plzni? Soudce Bouček se tentokrát hodně snaží, aby mu to Vrchní soud nemohl opět vrátit zpátky, ale přesto se k novému svědku Schreyerovi choval až nechutně. Ta jeho snaha ho poplést byla až trapná. Zajímavé bylo, že se neptal na nic mne, když jsem vypovídal v postavení svědka. Dokonce mne nechal rozvázat aspoň na rukách, abychom si na něho nemohli stěžovat.
Advokáti Kubíček a Slámová byli připraveni a nemůžeme jim vytknout vůbec nic. Byli prostě dobří. Schreyer mne hodně mile překvapil. Jeho výpověď byla skvělá. To jsem ani nečekal.
Ovšem Pokoš, to je neštěstí. Vážně jsem doufal, že by už mohl dokázat říci pravdu, což on i naznačoval, ale nakonec tedy odmítne vypovídat, což bych ještě mohl pochopit, ale těžko už mohu chápat, že potom řekne novinářům, že jsem střílel já. Sad
No a advokát Zejda, to je tedy skutečně případ sám pro sebe. Tady mne přesvědčuje, jaký je můj přítel, jak je přesvědčený, že jsem v Plzni nemohl střílet já atd. Teď má pouze potvrdit to, co mi řekl o nabídce stran zmírnění mého trestu, a zachová se takhle.
Ať jsem říkal cokoli, tak novináři z toho napíší pouze to, že jsem řekl, že bylo vyšetřování zmanipulované. Obávám se, že u Boučka nemáme šanci.

Za podporu děkuje a zdraví J. Very Happy "