Jiří Kajínek se brání: Neútočím na Deník, ani s ním nebojuji

[nek]

Jiří Kajínek se brání:
Neútočím na Deník, ani s ním nebojuji!Valdice 19. 3. 2007


Vážená paní Fričová,

přečetl jsem si Váš článek v Deníku 15. 3. 2007 – Kajínek útočí na Hradecký deník. Ujišťuji Vás, že neútočím ani nebojuji s Deníkem ani s Vámi. Pouze mi jde o pravdivé informování čtenářů.

Ze způsobu, jakým jste má slova „přetlumočila“, je zřejmé, že dopisování nemá smysl. Proto Vám navrhuji řešení, které by pro Vás mohlo být zajímavé, máte-li chuť a zájem sama zjistit, kdo mluví pravdu. Požádejte vedení valdické věznice, aby Vám bylo umožněno mne navštívit a udělat se mnou rozhovor pro Deník. Přijďte mne navštívit s tiskovým mluvčím věznice a probereme osobně článek pana Dubského, Váš článek a všechno, co jsem napsal já. Řekl bych, že toto je seriózní nabídka, pokud tedy chcete i Vy seriózně jednat.

Chápu, že bráníte Deník, ale přiznat chybu není žádná slabost. Pokud bych neměl pravdu já, tak pro mne není žádný problém se komukoli omluvit. Situaci ve vězeňství znám ale přece jenom dobře. Věřte mi, že bych byl mnohem raději, kdybych o vězení nevěděl vůbec nic. Přineste s sebou články, o kterých si promluvíme.

Přiznám se, že si myslím, že o pravdu ve skutečnosti nestojíte, takže spolu nejspíš mluvit nebudeme, ale třeba mne překvapíte!

Zdravím Vás

Jiří Kajínek