Jiří Kajínek se vyjadřuje ke kauze Davida Ratha

[Smajlík]
 

Jiří Kajinek píše:

...Rath. Měl jsem možnost vidět na ČT 24 Davida Ratha, který dnes hovořil k poslancům v Poslanecké sněmovně. David Rath působil vyrovnaně a klidně a slušně, ale hlavně velice důvěryhodně! Popisoval fakta, která mají dokazovat jeho nevinu. Mluvil o práci orgánů činných v trestním řízení. Mluvil o zvůli policistů a mnohých dalších lidí. Mluvil o zneužití moci, které vládnou policisté a státní zástupci a soudci! Mluvil o provázanosti těchto lidí a dalších lidí, kteří si v této zemi mohou dělat cokoli, přičemž se zaštiťují zákony a spravedlností. Mluvil o semletí zrůdným mechanismem, proti kterému se občan nemůže nijak bránit! Už vůbec ne, když je ve vazbě (vězení).

David Rath má v mnohém pravdu. Smutné je, že musel na vlastní kůži zažít zrůdnost celého systému, aby mohl veřejnosti alespoň trochu přiblížit, co se odehrává ve skutečnosti za nechutnosti, pokud ti „spravedliví“ mluví o vyšetřování a vazbě a vězení! Osobně jsem zažil nezákonné postupy právě orgánů činných v trestním řízení! Ochránců zákonnosti a spravedlnosti!

Rozumím Davidu Rathovi a chápu jeho překvapení a zděšení nad tím, co je vydáváno za spravedlnost!!! A to ještě nezažil spravedlivý proces!

Přeji Davidu Rathovi, aby měl štěstí a jeho proces nebyl ani vzdáleně podobný mému odsouzení! Nemá smysl, abych zde vypisoval jednotlivé argumenty o mé nevině a o přístupu policie a státních zástupců a soudců. Napíšu jen to, že jsem byl ve vazbě, nemohl jsem se nijak bránit kromě podávání žádostí, aby policie provedla úkony dokazující moji nevinu, což policie odmítla dělat, ale místo toho obcházela různé lidi, vyráběla „důkazy“, manipulovala se svědky a důkazy s pomocí státních zástupců a toto bylo soudy shledáno za normální a zákonné! Ano, v této zemi justice uznává za zákonné i nezákonnosti, které se hodí do konstrukce policie a státních zástupců, pokud se to hodí i soudu! Nejde o pravdu!!!

Nejde o to, co se ve skutečnosti stalo!!! Rozebrat vystoupení Davida Ratha by vyžadovalo velký prostor. Mne zaujala arogance a nezájem kolegů Davida Ratha, ke kterým hovořil. To byla vyloženě chmura! Usmíval jsem se nad čučkařem Rathem. Vůbec se nebudu divit, když někteří novináři vyfotí (natočí) domy ministra vnitra a pana Ratha a dozvíme se, že jde o úplně běžné domy a David Rath si vymýšlí.:) Určitě se najdou i novináři, kteří se pokusí být objektivní, a dozvíme se, že dům pana ministra má např. dvakrát vyšší hodnotu než dům Davida Ratha. Setkal jsem se s podobnými přístupy sdělovacích prostředků, kdy existovali novináři píšící a informující stylem, kdy to vypadalo, že jim justice platí za každé slovo oslavující práci policie a justice. Těch novinářů, kteří se snažili psát pravdu a snažili se být objektivní, těch bylo méně.

David Rath měl při zatčení přímo u sebe 7 milionů. To bude problém, ale ani to ještě nemusí znamenat, že je to tak, jak nám policie a státní zástupci tvrdí! Davidovi Rathovi přeji, aby jeho kolegové dokázali pochopit, že vazba (a vězení) není rozhodně pionýrský tábor, ale jde o zařízení, kde by mělo dojít ke skutečné humanizaci a snižování a odstraňování následků prisonizace (věznění), protože by mělo jít o ztrátu svobody, ale ne o mučení a týrání a pomstu za něco, co třeba vězněný člověk ani neudělal!!! Hodně smutné je, když se vězeňská služba tváří, že vězni nemají sexuální potřeby, a místo umožnění nestandardních návštěv (návštěv bez kontroly dozorců) se pracovnící vězeňské služby baví nad homosexuálním chováním heterosexuálů!:( Ve vězeňství se situace stále zhoršuje! Místo toho, aby se vězeňství posunovalo do Evropy, tak se posunuje směrem na východ!!! Třeba si kolegové Davida Ratha uvědomí, že by měli udělat něco pozitivního i pro svého kolegu!

Mírov, 7. 9. 2012