Kolik udělá Kajínek kliků za minutu?

[nek]

obrázek Kolik udělá Kajínek kliků za minutu? obrázek

Bekend
kolik udela kajinek kliku za minutu? Embarassed

nek
Bekend
Very Happy Pokud vím, tak kliky už nedělá. Říkal, že kliky jen tak na zemi nejsou moc účinné a ve Valdicích nemá židle. Dělá přítahy na želené tyči, nohy má při tom v pravém úhlu k trupu. Bradou nad tyč a pak se spustí dolů - 3 série po 12.
Proč se ptáš? Chceš ho vyzvat? Wink

smajlik
http://www.kajinek.smajlik.com
Bekend, nek:
Mám pocit, že Jirka mluvil o tom, že udělá 1500 kliků za den. Shocked

nek
Můžeme se pokusit to zjistit, pokud bude JK ochotný nám to říct.Tak takhle vypadal dotaz a následná diskuse v naší návštěvní knize na úvodní stránce 21. 8. 2005. Zeptali jsme se přímo Jirky a on nám odpověděl:

„Nikdy jsem to nepočítal. Jde totiž o to, že není klik jako klik. Když vidím závody na čas, tak mi připadá, že ti závodníci žádné kliky nedělají. Oni se totiž zvedají a klesají tak kratičký úsek, že to vážně za klik nepovažuji. Já dělám kliky s co největším zdvihem, aby ta účinnost cviku byla co největší a abych při samotném jednom kliku procvičil co nejvíce svalů. Pokud se např. spustím co nejnížeji, tak se o to více procvičují prsní svaly. Ideální je cvičit ve vzduchu tak, aby byly ruce i nohy nad podlahou (nohy na stole a ruce na židlích, mezi které se dá hrudník spustit), takže nelze narazit hrudníkem o podlahu. Dá se prostě cvičit různě a různě se měřit. U kliků musí oba cvičící cvičit stejně, aby se něco dalo poměřovat. Navíc musím říci, že já už moc kliky nedělám. Mám tady problém s těmi podložkami pro ruce. Jeden čas jsem používal knihy, ale to je skutečně pouze takové krizové řešení. Navíc si knih příliš vážím a docela mi vadilo, že je mám pod rukama na dvou hromádkách na zemi.

Počítal jsem vždy kliky, ale měřil jsem pouze celkový čas. Věděl jsem tedy, kolik potřebuji času na 1 000 kliků, později až na 1 600. A to se už dost lišilo podle rychlosti a přestávek. Někdy jsem to zvládl za hodinu deset, ale někdy za hodinu třicet. Stačilo, abych s někým mluvil a vždy se čas prodlužoval.

Ještě dodám, že nechci s nikým soupeřit ani se nijak poměřovat. Very Happy Nemám tu potřebu.“


Tak co, Bekende, stačí ti to takhle? Very Happy