Z dopisu JK: Musím se hájit

[nek]
Pravidelně posílám Jirkovi všechny vaše příspěvky. Obsah následujících dvou ho přiměl k obhajobě.


30. 6. 2006 (21:39) X
Polda
Soudce měl plnou pravdu, všichni jste jedna pakáž, s radostí bych vám napsal červenáky. Ikdyby jste to nespáchal stejne máte na svědomí tolik loupeží a krádeží a buh ví čeho že si to zasloužíte už dávno.

1. 7. 2006 (10:52) X
justice
jsem převědčen že kajínek je vinen a není to žádný Robin Hood ale podřadný kriminálník který přes karieru vykrádače chatek přes loupežná přepadení se dostal až vraždám
stačí si přečíst rosudek a každý slušný člověk se musí smát té histerii kolem něho


Valdice 7. 7. 2006


…“Je fajn si přečíst příspěvky od různých lidí na stránkách. A to i ty od „Poldů“, kteří nám pouze potvrzují, že tito hlupáci sami ignorují zákony a spravedlnost je pro ně neznámá záležitost. Vždy, když čtu podobný názor hlupáka, tak si říkám, že bych se měl začít bránit opakovaným výmyslům o tom, že mám na svědomí tolik loupeží a krádeží a bůhvíčeho.

V tom to totiž je. Ano, kradl jsem a za ty krádeže jsem si ve vězení odseděl tolik let, jako jiní za vraždy. Nikdy, což bych měl asi stále opakovat, nikdy jsem se nedopustil loupeže. Nikdy jsem tedy nikoho nepřepadl. Je velký rozdíl mezi krádeží a loupeží. Loupež je o násilí na člověku. Nic takového jsem nikdy neudělal. Ano, jsem odsouzený za jednu loupež, ale každý soudný člověk, který zná podrobnosti dobře, ví, že to z mé strany žádná loupež nebyla. Pokud šlo o loupež, tak tím přepadeným jsem byl já! Z mé strany šlo o střet s policií, kdy jsem se bránil útoku policistů. ( Vysvětlení: V roce 1990 měl být Jiří Kajínek předveden k výslechu kvůli trestné činnosti, kterou nespáchal. Bránil se, že je nevinný, odzbrojil plynovou pistolí policejní hlídku a s jejich vozidlem odjel o několik ulic dál, kde ho nechal stát. Byl zatčen a odsouzen na 11 let. Takto vysoký trest nikdo z právníků neočekával.)

Pokud tedy někdo mluví o loupežích, kterých jsem se měl dopustit, tak to neví vůbec, o čem mluví nebo úmyslně lže, jenom aby mne pošpinil a očernil. Těžko by mohlo více lidí souhlasit s tím, abych za krádeže dostal doživotí, i když víme, že i takoví „spravedliví“ se najdou.

Ani už nepíšu nic o vraždách v Plzni, protože si myslím, že dnes jenom Boučkové a Tomašovičové mohou věřit tomu, že jsem někoho zastřelil. Navíc si myslím, že i oni dobře vědí, že jsem nikoho nezabil!

Rozumný názor má Milan Fridrich, šéfredaktor zpravodajství ČT . (Na našich stránkách: O smyslu obnovení Kajínkova procesu http://www.jirikajinek.cz/viewtopic.php?t=1534 ) To je názor myslícího člověka. Vina v konkrétní kauze by měla sedět nade všechnu pochybnost. Justice udělala pravý opak! Sad

Zdraví J. Smile "