Žádná změna k lepšímu, píše Jiří Kajínek

[nek]

Žádná změna k lepšímu, píše Jiří Kajínek


Mírov 7. 7. 2007

…“16. 7. by mne měl navštívit ředitel mírovské věznice pan Lang a říci mi své stanovisko k mému pobytu zde. Zatím se mi jenom každým dnem potvrzuje, že se vůči mně postupuje jinak než vůči ostatním. Čtu článek v Šípu a musím konstatovat, že má paní Petříková pravdu v tom, že ubytování mám stejné (a všichni doživotní vězni mají srovnatelné podmínky v ubytování) s ostatními vězni. Tedy s těmi, kteří mají okno do dvora.
Ovšem v tom ostatním už paní Petříková pravdu neříká. Usmívám se nad tím, že k převozu došlo standardním způsobem v rámci rotace doživotních vězňů.Very Happy Znovu opakuji, že nic takového do mého převozu neexistovalo, tak jak to může být standardní způsob?Very Happy Asi neumím dobře česky.
A pokud je v pořádku, že mohu hrát pinec pouze sám se sebou, že mi dělají přísnější a detailnější prohlídky věcí a cely, že mi přímo říkají, že musím počítat s tím, že tady nikdo nezapomene na rok 2000 a stále vidím tu hysterii kolem, kdy stále platí, že nesmím nikam s ostatními vězni (přičemž jiní mohou) a jsem skutečně na cele 23 hodin denně, tedy mimo vycházky, kam nás vedou více, potom je tedy asi všechno v pořádku, jak říká paní Petříková.
Ani nebudu komentovat více to, že mne spoutají a chtějí, abych spoutaný vyndával věci ze skříňky atd. To je jednoznačné šikanování, buzerace, ponižování lidské důstojnosti. Kolem mne 5 pracovníků věznice a třesou se, aby se něco nestalo. Toho strachu je prostě příliš a z něho pramení to „co je všechno v pořádku“.Very Happy