Žádná změna k lepšímu, píše Jiří Kajínek

[nek]

Žádná změna k lepšímu, píše Jiří Kajínek

Mírov 7. 7. 2007

…“16. 7. by mne měl navštívit ředitel mírovské věznice pan Lang a říci mi své stanovisko k mému pobytu zde. Zatím se mi jenom každým dnem potvrzuje, že se vůči mně postupuje jinak než vůči ostatním. Čtu článek v Šípu a musím konstatovat, že má paní Petříková pravdu v tom, že ubytování mám stejné (a všichni doživotní vězni mají srovnatelné podmínky v ubytování) s ostatními vězni. Tedy s těmi, kteří mají okno do dvora.
Ovšem v tom ...


Komentáře

[ 59660*** / Katka Brno

Milý Jiří,

když už Tě ředitel mírovské věznice příští týden poctí osobní návštěvou, polož mu otázku...".V případě, že bych si sám požádal o přemístění z Valdic na Mírov, jak by se mnou bylo zacházeno ?" "Vězeňská služba postupuje v souladu s interním řádem, když mne při častém prohlížení cely svazuje ?" " Na čí příkaz nesmím využívat sportovní a kulturní aktivity, které pro mne byly ve Valdicích normálně dostupné ?... " Jiří, těch otázek mne napadá mnoho, ale vím docela jistě, že kdybys požádal sám o přemístění, seděl bys dál ve Valdicích. Stejně jistě vím, že úplatek v podobě kartonu cigaret, které bys věnoval jako všimné by znamenalo vlídnější zacházení. Taková je pravda, která funguje nejen ve filmech z vězeňského prostředí. Zaměř se na autogenní trénink. Je to metoda relaxačně koncentrativní, metoda sebeovládání, seberegulování. Její nedílnou součástí je nácvik uvolnění a dechová cvičení. Vůle člověka - to je jeho štěstí. Říká F. Schiler Kyticka

[ d975d99a / Mila

Oprava: Spletla jsem příjmení,takže ředitel věznice Mírov se jmenuje Lang.

[ d975d99a / Mila

Z dopisu J.Kajínka je naprosto zřejmé,že vězeňská stráž postupuje vůči němu proti pravidlům vězeňského řádu,ono nestačí,že je ve vězení,ještě se mu to snaží co nejvíce znepříjemnit,protože mají strach z útěku a tudíž o své funkce.Ovšem jsou povinni dodržovat pravidla a nic je neomlouvá,jejich pomstychtivost a protiprávní jednání se musí dozvědět poradní sbor,který dohlíží na dodržování lidských práv ve věznicích,nemůžeme přece jejich chování takto nechat,už není co bývalo,že Mírov byl stát ve státě,jakož i ostatní věznice a dělali si tam co chtěli bez ohledu co tomu říká zákon.

Ředitel Kula slíbil/jak jsem se dočetla zde na stránkách J.Kajínkovi/,že během dvou týdnů mu řekne co a jak bude dál.Po uplynutí této doby pokud se situace nezmění a dozorci budou vězni nadále bezdůvodně ztrpčovat pobyt za mřížemi,musíme jednat.J.Kajínek musí vědět,že za ním stojíme a budeme se snažit oslovit kompetentní orgány třeba až na parlamentní půdě.Jenom se nesmí k tomuto bezpráví mlčet,sama jsem již také určité lidi oslovila,zatím odpověď nemám,vím jedno,nesmíme mlčet.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde