Je plzeńský KS jedním z nejhůře řízených v ČR ?

[smajlik]

Mila. V diskusi na můj příspěvek v Českých novinách ohledně vrácení případu J.Kajínka zpět ke KS Plzeň reagoval jeden čtenář příspěvkem,který je tak výstižný,že jej ocituji:

V Plzni se soudí podle vzoru 5O.let,plzeńský KS je jedním z nejhůře řízených v ČR a jeho nekompetentnost přesahuje obvyklou tolerovatelnou míru.Navíc sepětí místních vybraných soudců a prokurátorů a některých policistůˇa jejich "dvorních "znalců/kteří pro obžalobu vykonstruují jakýkoliv posudek jen proto,aby byli jako zn...


Komentáře

[ 55a0b8d*** / smajlik

Tohle je taky hodně zajímavý výtažek z jednoho článku:Je možné, že je Kajínek nevinen?Další pozoruhodnou skutečností je Kajínkovo prohlášení na kameru ihned po spoutání, kdy se znovu nechal slyšet, že je nevinen. Vzhledem k tomu, že po takovém šoku, který se zákonitě musel po tvrdém a překvapivém boji dostavit, se většinou nelže, se opět vrací otázka zda Kajínek je skutečně vrahem nebo justičním omylem a obětí státní zvůle.Znalci problematiky se totiž domnívají, že se na rozsudku pro Kajínka přinejmenším podepsal pocit ostudy, když tento muž v roce 1992 odzbrojil policejní hlídku dětskou stříkací pistolí na vodu. Dobře informovaný důstojník pražské policejní správy, který si z pochopitelných důvodů nepřeje být jmenován navíc prohlásil, že mezi samotnými policisty jsou poměry na Krajské západočeské a severomoravské policejní správě klasifikovány jako permanentní boj o moc, při kterém se na protivníka (kolegu!) použije skutečně všechno. „Je to skutečná válka policistů,“ uvedl zdroj, „ je to divoký západ. Něco podobného se sice děje i u nás na Praze, ale tady se tě prostě zbaví po bolševicku- Zeman (šéf kriminálky) ti zruší tabulkové místo, čímž ti sebere židli pod zadkem a pošle tě šlapat chodník, nebo na tebe hodí nějakou vlastní špínu a nechají tě odstíhat. Je to sice zbabělé, ale stejně účinné, jako na tebe poslat gorily“, dodává pražský policista. Mimochodem - před nedávnem v pořadu Na vlastní oči zazněly prakticky stejné závěry z úst bývalých nejvyšších policejních důstojníků v České republice.Ministr Rychetský si podle zpráv ČTK prý vyžádal Kajínkův spis k prostudování. Jen on může cestou stížnosti k Nejvyššímu soudu vyvolat revizi procesu. Možná by nebylo pro pocit víry ve spravedlnost zas tak marné. Po zavedení testů DNA v USA byli totiž sami Američané zděšeni, kolik „naprosto průkazně“ odsouzených poslali shořet na elektrické křeslo neprávem.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde