PRÁVO: Justice smyslu zbavená

[smajlik]

PRÁVO: Justice smyslu zbavená

Nezávislá justice - jeden ze tří pilířů demokracie. Jenomže si přitom nesmíme plést nezávislost a svévoli. Pak se nám totiž lehce stane, že tu máme namísto ochránce zákonnosti veřejné nebezpečí. Mocné a neodvolatelné.

Připravuje o peníze bezbranné občany, jako například soudce Berka v případě nezákoného vyhlášení konkursu na Union banku. Pouští žilou firmám a jejich akcionářům, což předvedl Městský soud v Praze v případě Koh-i-nooru. Přesto, že jeho majitelé ř...


Komentáře

[ d975d99a / Mila

Ještě bych doplnila skutečnost ohledně znaleckých posudků,jak to probíhalo při soudním líčení a po něm,aby si každý mohl udělat obraz jak se lze dopracovat k doživotnímu trestu.

Soudce Polák mohl uvažovat "pouze" o trestu v rozpětí od 15-25 let,proto navrhl obhájci J.Kajínka,že by bylo dobré požádat o revizní posudek z toho důvodu,aby byl posudek kvalitnější a přesnější.Dřívější posudky znalců totiž nepotvrdily,že by byl osobou ,kterou nelze napravit a že je schopen resocializace.Jiří Kajínek se dle slov soudce měl podrobit ústavnímu zkoumání.

Ovšem skutečnost byla naprosto jiná,revizní znalci usoudili,že toto zkoumání je zbytečné,na J.Kajínka pohlíželi jako na vraha i když ještě nebyl odsouzen,podle toho zněl jejich posudek,že není schopen nápravy.Již jsem dříve zmínila,jejich "zkoumání" duševního stavu skončilo po necelé hodině v nepřátelském duchu,neboť jedině takto byl adeptem na doživotí,již nebylo nutné dodržet rozmezí do 25 let. Nekonalo se tedy žádné ústavní zkoumání,podle znalců prý by to bylo účelové.Těmto vševědoucím "znalcům" stačila hodinka k tomu,aby zpracovali takový posudek,kdy je náprava u J.K.zcela vyloučena a další negativa,která udělala z člověka vyloženě lidskou nestvůru,tolik strašných vlastností stačili tito výtečníci přisoudit J.Kajínkovi během pouhé hodiny.

Takže tímto způsobem fungují soudní znalci,místo toho,aby využili všech možných dostupných prostředků a umožnili ústavní zkoumání člověku obviněnému z nejtěžšího zločinu,vypracují takový posudek,který umožnil soudci uložit doživotní trest a soudci vůbec nevadilo,že zkoumání neproběhlo jak původně mělo,tady se vyměřila hodina k tomu,aby byl zničen lidský život a k tomu dopomohli tituly ověnčení "znalci".

Reforma justice nyní předkládá návrh,aby byli soudní znalci zodpovědní za svoje posudky a svá tvrzení aby museli obhájit,což se doposud nevyžadovalo. Jak by asi obhájili výše zmínění znalci skutečnost,že během hodiny dokáží rozpoznat co se děje v hlavě člověka a navíc co se bude dít v daleké budoucnosti,neboť oni ve svém " znaleckém " posudku se vyjádřili,že agresivita J.Kajínka bude věkem stoupat,tito "znalci" se úplně minuli svým povoláním,mohli by to být věštci a věštit budoucnost jako Sibyllino proroctví.

Jenom doufám,že i jejich křiváctví bude jednou souzeno a spravedlivě posouzeno.

[ d975d99a / Mila

Lidové noviny otiskly dne 4.září 2008 článek s názvem" Recidivista dostal za vraždu vyjímečný trest".Na tom by nebylo nic zvláštního,ale zaujal mne fakt,když to vše srovnám s rozsudkem J.Kajínka.

Recidivista Javorčák byl odsouzen k 20ti letům odnětí svobody za surovou vraždu mladé ženy,matky dvou dětí,byla ubodána nožem. K vyjímečnému trestu byl odsouzen KS v Plzni jako nebezpečný recidivista.V minulosti byl soudně trestán za znásilnění,vydírání a ublížení na zdraví.

Podle znalců tento vrah není v žádném případě schopen resocializace /nápravy/ a jeho snaha o nápravu je zcela nemožná.

Teď se dostáváme k tomu,proč mne to tolik zaujalo.Je to naprosto stejný verdikt znalců jako u J. Kajínka,tedy,že není schopen nápravy v žádném případě.

Navíc co se týče trestných činů u recidivisty Javorčáka se jedná o mnohem závažnější delikty jako je znásilnění apod.

Je zde mnohem důležitější moment,kdy v případě J.Kajínka soudce Polák prohlásil,že jemu m u s í být uložen doživotní trest právě z důvodu,že n e n í schopen resocializace,že trest v rozmezí 15-25 let je nedostačující a tak nevím,zda opravdu se soudce řídil přesně zákonem,že doživotí m u s í být J.K.uloženo v každém případě právě proto,že byl uznán, že není schopen nápravy a tudíž musí být izolován od společnosti.

Potom tedy se ptám,jak je možné,že za stejné znalecké ohodnocení výše zmíněný recidivista Javorčák rovněž nedostal doživotí,přece rozhodující podle slov znalců bylo právě to,že není schopen resocializace,nýbrž vyvázl s 20ti lety.Kde je záruka,že si tento čin vraždy nezopakuje až bude propuštěn,za dobré chování třeba dříve. jak se rovněž stalo tento měsíc,že byl vrah propuštěn po 10ti letech za dobré chování,ani neodpykal trest 13ti let a vzápětí povraždil další tři lidi.

Nejvyšší trest byl J.Kajínkovi uložen proto,aby nedošlo k potrestání za trestný čin vraždy,který spáchali policisté,veškerá svědectví tomu naznačují,to je příčinou,aby tyto lidské zrůdy ve vysokém postavení nemuseli pykat a vraždy odpykává nevinná oběť Jiří Kajínek.

To je již všeobecně jasné každému,že nejsou žádné důkazy,ale tady právě je vidět jak soudci ctí zákony,že si svoje rozsudky odůvodní i když se to příčí zákonům.

Jeden odsouzený vyvázne s vyjímečným trestem 20ti let a J.Kajínek dostane za tentýž navlas stejný znalecký posudek doživotí na x let,to jen pro srovnání jak funguje spravedlnost v této zemi a navíc vražda je plně prokázána u recidivisty Javorčáka,kdežto u J.Kajínka dodnes chybí důkazy!

[ d975d99a / Mila

Vzpomínám na slova soudce Poláka z KS-Plzeň,kdy mělo dojít na základě předložených nových skutečností a on měl jako soudce,který vynesl nad Jirkou doživotní trest,znovu rozhodnout o obnově procesu,tak se případu rychle vzdal a bylo to předáno soudci Boučkovi. Jako důvod odmítnutí Poláka mělo být vyjádření,že je podjatý,tudíž nemůže dále rozhodovat.

Dočetla jsem se někde,že případ musí být odňat soudci,který se cítí být podjatý a tak nevím,zdali vůbec jeho rozsudek na doživotí by měl zůstat v platnosti,on totiž když vyhlašoval rozsudek nad případem Jirky tak podjatý být musel již tenkrát,přece to nebude tvrdit až po skončení soudního líčení.

Je to všecko nějaké divné,ráda bych znala odpověď .

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde