Vaše platy jsou z mých daní, páni a paní soudci

[smajlik]

Vaše platy jsou z mých daní, páni a paní soudci

Jiří Svoboda

Je zarmucující, že si tak málo publicistů, novinářů, politologů, politiků a právníků všímá stavu, který soustavně devastuje naši justici, ničí její smysl a společenskou prestiž, podlamuje důvěru veřejnosti ve spravedlnost a stává se významnou příčinou úpadku důvěry občanské společnosti ve schopnost demokratického systému vytvořit pospolitost práva a zákona.

Soudcovský stav si mylně vyložil pojem „svrchovanost zákona“ jako „svr...


Komentáře

[ 89.103.120.*** / Krysta1723 /

Příspěvek ke článku a ke komentáři

Souhlasím s Milou, která to vyjádřila přesně.

Soudci se berou za zákon, berou se za neomezenou moc. Spravedlnost, nespravedlnost, vždy rozhodne soudce a né vždy tak jak by měl, tedy dle zákona a spravedlnosti. Jiří Kajínek je jenom jedna z obětí, které tohle potkalo. Doživotně sedět za to,co neudělal, za to, co udělali jiní.

Upřímně, dle mého názoru, bylo snadné to hodit na Kajínka.. Čistý rejstřík úplně neměl a řekla bych, že se hodil do rány. Naštěstí se na něj lidé, my, pereme. Tahle justice zamávala s nevinným životem, zavřela někoho, kdo zavřený být nemá, za tohle rozhodně ne. A i když vše nasvědčuje nevinně, změna se zatím oddaluje. Pravda se na povrch dostane, ..

[ d975d99a / Mila

Příspěvek ke článku Vaše platy jsou z mých daní,pá

V tomto článku je přesně vystižena situace,která panuje na našich soudech.Je obrovským neštěstím,že soudci jsou absolutně nezávislí,protože formou té své "nezávislosti"si svoji funkci vykládají tak,že "oni božstvo" si mohou dělat co chtějí,jsou právě nezávislí na zákonech,protože se domnívají,že oni jsou

z á k o n ! K tomu ještě životní pojistka,že soudce je na doživotí soudcem i když je neschopný,arogantní a nedokáže vynést rozsudek,který by měl cokoli společného se spravedlivým posouzením různých kauz.

Jejich nezávislost byla určitě míněna ze strany zákonodárců tak,že soudce se nebude muset obávat postihu,když rozhodne podle spravedlnosti,nebude hledět na zájmy různých politických stran,prostě bude soudcem nestranným,jehož cílem bude zjištění pravdy a zajištění spravedlnosti,ať se jedná o kohokoliv,třeba to bude osoba nejvýše postavená apod...

Jenže se děje pravý opak,soudci z toho těží ve svůj vlastní prospěch a požitky.Najdou se sice výjimky,ale převažují bezcharakterní a veřejnost to začíná opravdu vnímat velice negativně,změna musí přijít,tento stav justice je neudržitelný.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde