Všechny články

[Smajlík]
JB351327_246861.jpg

Kajínek sedí opět na Mírově. Ve věznici, odkud kdysi utekl

Padesátiletý Jiří Kajínek, který je odsouzen za dvojnásobnou vraždu na doživotí, se po více než deseti letech vrací do věznice, odkud v roce 2000 utekl. Eskorta Vězeňské služby jej minulý pátek převezla z věznice v Karviné do nejpřísnějšího a nejstřeženějšího Mírova. Z Mírova Kajínek uprchl 29. října 2000. Přepiloval mříže na okně své cely a pomocí lana z roztrhaných prostěradel a kotvy vyrobené z čela postele se dostal přes hradby mírovské věznice na svobodu. Čtyřicet dnů se skrýval, dokud jej v jednom pražském bytě nezatklo policejní komando. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2561×]
[Smajlík]
19138-top_foto1-nv5hc.jpg

Jiřího Kajínka převezli policisté na Mírov

Od ranních hodin kroužil v pátek 29. července nad Karvinou policejní vrtulník. Lidé se ptali, co se děje. Ze zakuklených policistů ve vozech šel respekt. Dokonalé utajení akce se týkalo převozu nejznámějšího tuzemského vězně. ...více

[Komentáře (3) | Zobrazeno 2313×]
[Smajlík]
jirka001.jpg

Kajínek exkluzívně: Policie v mém případu neodvedla dobrou práci (Celý rozhovor s Jiřím Kajínkem)

V pondělí začne u plzeňského soudu jednání o novém návrhu na obnovu jeho procesu V pondělí začne u plzeňského soudu první jednání o novém návrhu na obnovu procesu s Jiřím Kajínkem, odsouzeným před třinácti lety na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Kajínek k tomu poskytl reportérovi Práva v karvinské věznici, kde si odpykává trest, exkluzívní rozhovor. Vysvětluje v něm také, proč se tohoto jednání nezúčastní. * S jakým argumentem má váš advokát Tomáš Zejda v Plzni vystoupit, aby přesvědčil o znovuotevření vaší kauzy? Já to vůbec nebudu otevírat. Je to čistě o tom, že advokát už něco tomu soudu napsal a něco se tam bude snažit se soudem projednat. Dá nějaký návrh a uvidí se, jaká na to bude reakce. Protože nejspíš víte, že dřív stačila na povolení obnovy procesu jedna nová skutečnost. Pak se ale udělala úprava, aby se zamezilo tomu, že se řízení budou obnovovat. Když se podíváte do naší historie, tak zjistíte, že se v tomto státě obnovy nepovolují. Ono je sice hezké, že máte možnost mimořádného opravného prostředku, ale vy k soudu přinesete iks nových skutečností a ten soud vám řekne, že ho to nezajímá. Vzpomeňte si, kolik jste za poslední dobu zažil povolených obnov řízení. ...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 2466×]
[Martin]

Šest soudců čelí podezření, že dvacet let soudili bez řádného jmenování

13. dubna 2011 8:15, aktualizováno Šest soudců z Vrchního soudu v Praze čelí podezření, že nebyli řádně jmenováni. Pokud by se podezření potvrdilo, znamenalo by to, že vůbec nesměli soudit. Trestní oznámení na soudce, kteří se dostali k případům Tomáše Pitra, exprokurátora Vaše či Jiřího Kajínka, má na stole státní zastupitelství v Praze. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 2602×]
[Smajlík]
justice.jpg

Nový proces s Kajínkem soud opět zamítl

Plzeňský krajský soud v pondělí znovu zamítl návrh na obnovu procesu s Jiřím Kajínkem. Odmítl požadavek obhájce Tomáš Zejdy, aby přezkoumal práci policie při vyšetřování vražd z května 1993, za které dostal Kajínek doživotí. ...více

[Komentáře (9) | Zobrazeno 2286×]
[Smajlík]

Rozsudek, kterým poslal soudce Polák Jiřího Kajínka na doživotí

Shora uvedeným jednáním pod bodem I. se obžalovaný Kajínek dopustil trestného činu vraždy dle § 219 odst.l,2 písm.a),f) tr.zák. dílem dokonaného, dílem nedokonaného ve stádiu pokusu podle § 8 odst.l k § 219 odst.1,2 písm.a),f) tr.zák. ve znění zákona č. 557/1991 Sb., neboť jiného úmyslně usmrtil, rakový čin spáchal na dvou osobách v úmyslu získat majetkový prospěch a zároveň se dopustil jednání pro společnost nebezpečného, které bezprostředně směřovalo k úmyslnému usmrcení jiného s tím, že takový čin bude spáchán na více osobách v úmyslu získat majetkový prospěch, avšak k jeho dokonání nedošlo. ...více

[Komentáře (3) | Zobrazeno 26251×]
[Smajlík]

Cítím potřebu reagovat na události posledních dnů .....

Justice u nás má neomezenou moc, říká muž, který pořídil nahrávky Cítím potřebu reagovat na události posledních dnů, které se týkají mých nahrávek mezi mnou a bývalým policistou ze zvláštního útvaru v Plzni, a také nemohu nereagovat na mediální útoky advokátky Jiřího Kajínka JUDr. Kláry Slámové vůči mé osobě. V prosinci 2003 jsem založil internetové stránky na podporu Jiřího Kajínka www.jirikajinek.cz. Smyslem a původním impulsem k založení stránek nebyla ani tak osoba Jiřího Kajínka, ja... ...více

[Komentáře (9) | Zobrazeno 3848×]
[Smajlík]
index.jpg

Policii chybí Kajínkovy stopy

Advokát: Střelec musel sahat na dveře Otisky prstů na klice auta, kde byli v roce 1993 zastřeleni dva lidé - podnikatel Štefan Janda a jeho bodyguard Julian Pokoš - by podle Zejdy měly určit, kdo vraždil. "Ten, kdo střílel, musel u auta na straně spolujezdce otevřít dveře. Okénko ve dveřích totiž nebylo otevřené ani prostřelené a ten spolujezdec byl přesto zastřelen do hlavy právě z této strany vozu," uvedl Zejda. ...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 4879×]
[Smajlík]

Jiří Kajínek navštívil kamaráda v Třebíči

Příjezd Jiřího Kajínka do Třebíče o posledním květnovém víkendu leckoho překvapil. Proč navštívil právě toto město na Vysočině? Přijel za svým dlouholetým kamarádem Lukášem Charvátem. „Třináct let jsem se angažoval, aby se obnovil proces, nebo byla Jiřímu Kajínkovi udělena milost,“ naznačil Charvát.

Zdůraznil, že jejich setkání bylo osobní. I když byli spolu v kontaktu, nikdy Charvát Kajínka ve věznici nenavštívil. „Viděli jsme opravdu poprvé, a společně s přítelkyní mě pozvali na oběd,“ poznamenal Charvát.

„Jen bych byl nerad, aby si někdo myslel, že v Jiřím Kajínkovi mám nějakou modlu. Mým cílem bylo opravdu mu pomoci,“ zdůraznil Charvát.

Velice ho potěšilo, že po propuštění mu Jiří Kajínek zavolal jako prvnímu. „Ale já se tím, že mě Jiří navštívil, nechtěl nijak zviditelnit. Nikomu jsem o jeho návštěvě neřekl, ani manželce,“ podotkl Charvát.

Netajil, že se setkal s kladnými i zápornými reakcemi. „Ale ty kladné převažují,“ naznačil Charvát. Připustil, že setkání pro něj bylo silným zážitkem.

„Poznal jsem, že je charakterově mnohem dál, než jsem si myslel. Což ovšem neznamená, že jej chci nějak hodnotit. V Třebíči se nevyhýbal žádnému setkání, kdo se s ním chtěl vyfotit, tak mu to umožnil,“ nastínil Charvát.

S Jiřím Kajínkem je nadále ve spojení, ale zda se objeví ještě někdy v budoucnu v Třebíči, neví. Osobně vede Jiřímu Kajínkovi webové stránky, kde se každý může dozvědět o jeho případu nejrůznější podrobnosti.

„Opravdu mně nejde o zviditelnění, a ani jsem nevěděl, že se naše fotky objeví na facebooku. Ale je to prostě tak, mám z milosti radost, to je vše,“ dodal Lukáš Charvát.

Autor: Antonín Zvěřina

Zdroj: http://www.jihlavske-listy.cz/

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 5681×]
[Smajlík]
1_social-media-1679234_960_720.jpg

Zablokování facebookového profilu

Vážení přátelé a příznivci Jiřího Kajínka. Včera nám byl zablokovaný facebookový profil. Podal jsem odvolání, případně založím nový. Prosím o trpělivost. Důvod je jasný. Někomu se nelíbí, že byla Jiřímu Kajínkovi udělena milost, tak stránky nahlásil a nechal zablokovat. Víc jak 8 let profil fungoval a v den propuštění ho zablokují. Jak by řekl Jiří Kajínek: "Těch náhod je strašně moc." Takže bojujeme dál :-). Děkuji za Vaši podporu a přízeň!

Lukáš Charvát

 

 

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 5702×]
[Smajlík]

Tisková konference tiskového mluvčího prezidenta republiky

23. května 2017

V úterý dne 23. května 2017 se v 11.30 hodin na Pražském hradě uskuteční tisková konference tiskového mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka. Tiskový mluvčí se vyjádří k aktuálním tématům. Setkání se uskuteční v kinosále Kanceláře prezidenta republiky.

* 11.30 hodin – začátek tiskové konference
* vstup na novinářský průkaz

Vstup pro novináře je středním traktem (vchod do KPR z II. nádvoří Pražského hradu). Pro vstup do areálu Pražského hradu lze, po předložení novinářského průkazu, využít „zaměstnanecký vchod“ z ulice U Prašného mostu (směrem od tramvajové zastávky Pražský hrad)Je nutné dostavit se nejpozději 15 minut před začátkem akce, na pozdější příchody nebude brán zřetel. Podmínkou je společenský oděv. Telefon pro nahlášení vjezdů: 224 372 481.

Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky

...více

[Komentáře (1) | Zobrazeno 1820×]
[Smajlík]

Před věznici se srocují fanoušci Kajínka. Jeden z nich mu přinesl tisícovku

Před věznici v jabloneckých Rýnovicích přichází čím dál více fanoušků dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka. Jedním z nich je i bývalý vězeň Petr Veselý. Do Jablonce dorazil z Ústí nad Labem a Kajínkovi chce předat tisíc korun. Podle něj totiž nejznámější český vězeň dostane po propuštění jen 120 korun na den a za to si prý nekoupí ani lístek na autobus.

„Seděl jsem sedm let a přišel o všechno. Až pan Kajínek vyleze, pocítí obrovskou euforii. Ale bude pro něj těžké vrátit se do normálního života. Dostane 120 korun a za to si nekoupí ani lístek na autobus. Proto jsem mu přinesl tisícovku,“ řekl novinářům Veselý.

Ti propuštění Kajínka vyhlížejí před branami věznice již pátý den. Stále totiž čekají na podepsání milosti, kterou prezidentu Miloši Zemanovi předal jeho kancléř Vratislav Mynář v sobotu dopoledne.

Veselý míní, že Jiří Kajínek nemá naplánováno, co bude po propuštění dělat a milost nečekal. „Každý den se bude pomalu rozkoukávat. Navíc je tam už dlouho, má zničené zdraví. Například jídlo je ve vězení katastrofa. Dají vám k obědu obarvenou vodu a říkají tomu guláš,“ postěžoval si Veselý, který k věznici přišel s transparentem.

Na něm stálo: „Kajínek - oběť justiční mafie. Policie spáchala zločin!“

Bývalý vězeň nemá jasný názor na to, zda je Jiří Kajínek vinný, nebo ne. „Jestli je tam nějaká vina, nebo ne, netuším, ale ten člověk je tam už dlouho, 23 let. Až ho pustí, pogratuluji mu,“ říká Veselý.

Již v minulých dnech dorazili před rýnovickou věznici další podporovatelé Kajínka. Jeden z nich měl v rukou podepsanou Kajínkovu fotku, dostal ji od něj údajně prostřednictvím pošty. „Chci ho jen pozdravit,“ řekl obdivovatel.

V pátek tady zaparkovala luxusní limuzína. „Je kolem oběda, to by mohli pana Kajínka pustit a rovnou by se svezl,“ svěřil se majitel bílého korábu Petr Dudáš.

V neděli před čekající novinářské štáby předstoupil ředitel rýnovické věznice Vlastimil Kříž. Žádné informaceo milosti pro Jiřího Kajínka však neměl. Řekl, že s milostí se musí do věznice dostavit předsedkyně jabloneckého soudu či pověřený soudce, aby odsouzeného seznámil s podmínkami. Pak bude možné Kajínka propustit na svobodu.

„Mediální zájem vzbudil v občanech tohoto městai ve veřejnosti z celé České republiky mnoho dotazů o tom, co se právě teď děje ve věznici,“ řekl Kříž. Ujistil, že ve věznici panuje klid a pořádek, víkendbyl standardní s vycházkami některých odsouzených a návštěvami. „Mohli jste potkat některé odsouzené, kteří byli i mimo areál věznice,“ dodal ředitel.

K očekávané milosti Kajínka pouze řekl: „Pakliže obdržím dokument, který mě bude opravňovat k tomu, abych zahájil úkony k realizaci rozhodnutí prezidenta republiky, učiním tak bezodkladně.“

Podepsání milost Zeman avizoval na dobu po svém návratu z Číny. „Rozhodnutí o udělení milosti už je připraveno a hotovo,“ uvedl prezident předminulý čtvrtek.

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, „aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení“.

Autoři: 

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/pred-veznici-v-rynovicich-chodi-fanousci-jiriho-kajinka-pjv-/liberec-zpravy.aspx?c=A170522_141758_liberec-zpravy_tm

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 1408×]
[Smajlík]

Kajínkova milost zatím nedorazila, řekl ředitel rýnovické věznice novinářům

Vjezd do věznice Rýnovice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jablonec nad Nisou  Ředitel rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou Vlastimil Kříž předstoupil v neděli v podvečer po čtyřech dnech čekání před novináře. Žádné informace o prezidentské milosti pro odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka však neměl.

Řekl, že s milostí se musí do věznice dostavit předsedkyně jabloneckého soudu či pověřený soudce, aby odsouzeného seznámil s podmínkami. Pak bude možné Kajínka propustit na svobodu.

„Mediální zájem vzbudil v občanech tohoto města ve veřejnosti z celé České republiky mnoho dotazů o tom, co se právě teď děje ve věznici,“ řekl Kříž. Ujistil, že ve věznici panuje klid a pořádek, víkend byl standardní s vycházkami některých odsouzených a návštěvami. „Mohli jste potkat některé odsouzené, kteří byli i mimo areál věznice,“ dodal ředitel.

K očekávané milosti Kajínka pouze řekl: „Pakliže obdržím dokument, který mě bude opravňovat k tomu, abych zahájil úkony k realizaci rozhodnutí prezidenta republiky, učiním tak bezodkladně.“ Rýnovická věznice v Jablonci nad Nisou, kde si trest odpykává na doživotí odsouzený vrah Jiří Kajínek, se za poslední dny stala turistickou atrakcí.

Prezident Miloš Zeman avizoval, že milost pro Kajínka podepíše po svém návratu z návštěvy Číny, zatím to ale neudělal. Před věznicí už čtvrtý den kempují televizní štáby i novináři internetových a tištěných médií, i to láká řadu zvědavců. Mnozí z nich se na místo vracejí každý den v naději, že budou mít možnost se s Kajínkem potkat.

Turistická atrakce

„Jedeme na nákup kolem, tak jsme se rozhodli zastavit,“ řekl novinářům, pár, který před věznicí přibrzdil hned po ránu. „Opravdu tu sedí Kajínek, myslel jsem, že je na Mírově,“ ptal se o pár minut později starší pán. Návštěvy ale nebyly pro čekající novináře jediným nedělním zpestřením. Po poledni dorazila policie, aby uvolnila průjezd k věznici a od ní. Začala kontrolovat novináře, zda mají povolení podél silnice stát.

„Musíme cestu uvolnit,“ řekl novinářům policista. Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, „aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení“. Podle průzkumu agentury Median pro Českou televizi souhlasí s milostí pro Kajínka 54 procent lidí, proti je 36 procent.

ČTK

Zdroj: http://www.lidovky.cz/kajinkova-milost-zatim-nedorazila-rekl-reditel-rynovicke-veznice-novinarum-1s6-/zpravy-domov.aspx?c=A170521_180529_ln_domov_ELE


...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 1287×]
[Smajlík]

PŘÍMÝ PŘENOS: Štáby novinářů už čtvrtý den vyhlížejí propuštění Kajínka


PŘÍMÝ PŘENOS: Štáby novinářů už čtvrtý den vyhlížejí propuštění Kajínka: Odkaz na přímý přenos


Už čtvrtý den čekají novináři v Jablonci nad Nisou na otevření brány Věznice Rýnovice, která by měla propustit Jiřího Kajínka. Čeká se jen na podepsání milosti, kterou prezidentu Miloši Zemanovi předal jeho kancléř Vratislav Mynář v sobotu dopoledne.

 

Podepsání milost Zeman avizoval právě na dobu po svém návratu. „Rozhodnutí o udělení milosti už je připraveno a hotovo,“ uvedl prezident minulý čtvrtek (více čtěte zde).

„Záleží jen na panu prezidentovi, kdy milost podepíše. Pokud ale vím, neděle je den pracovního klidu,“ napsal na dotaz iDNES.cz Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

„Pokud prezident republiky podepíše rozhodnutí o udělení milosti, je originál takovéhoto rozhodnutí neprodleně doručen na ministerstvo spravedlnosti, které je příslušné k zabezpečení dalšího postupu,“ popsal pro ČTK již dříve postup Ovčáček.

Ministerstvo musí vyrozumět soud, v jehož obvodu se nachází věznice, ve které omilostněný vykonává trest odnětí svobody - v případě Kajínka, který aktuálně pobývá v rýnovické věznici, tedy Okresní soud v Jablonci nad Nisou. Předseda tohoto soudu pak má udělení milosti obratem sdělit omilostněnému vězni. Úřad má zároveň obstarat i doručení originálu rozhodnutí o milosti soudu, který rozhodoval o vině a trestu, tedy Krajskému soudu v Plzni.Novináři si zatím před věznicí vystavěli improvizovaný kemp. Na místo se stáhlo mnohem více médií než v předchozích dnech. Týmy novinářů se střídají, některé zůstávají na místě i v noci. Přespávají v autech, nebo karavanech.

Během čekání na propuštění Jiřího Kajínka se jeden z kameramanů dozvěděl radostnou zprávu - narodila se mu vnučka. S kolegy jí pak připil na zdraví.

Podle reportéra MF DNES dorazili v neděli před věznici i vrahovi fanoušci. Jeden z nich má v rukou podepsanou Kajínkovu fotku, dostal ji od něj údajně prostřednictvím pošty. „Chci ho jen pozdravil,“ řekl obdivovatel.Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, „aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení“.
<br />

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/jiri-kajinek-milost-veznice-rynovice-milos-zeman-f7p-/domaci.aspx?c=A170521_085037_domaci_fer#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=domaci&utm_content=main

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 1458×]
[Smajlík]

Pustí Kajínka, nebo nepustí? Zeman se k milosti zatím nemá


Rýnovická věznice v Jablonci.Už třetí den čekají televizní štáby i novináři internetových a tištěných médií před rýnovickou věznicí v Jablonci na propuštění odsouzeného vraha Jiřího Kajínka, který si tam odpykává doživotní trest. Zatím marně. Prezident Miloš Zeman sice avizoval, že milost pro něj podepíše po svém návratu z Číny, zatím to ale neudělal a zřejmě to nebude ani v sobotu.

Zemanův kancléř Vratislav Mynář potvrdil, že do Lán v sobotu přiveze návrh milosti pro dvojnásobného vraha Kajínka. Prezident tam jednal s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD). Čtyřhodinová debata se točila kolem legislativních priorit resortu, fungování České exportní banky (ČEB) nebo státní pojišťovny EGAP. "Bavili jsme se i o zahraničních cestách," řekl po jednání Havlíček. O milosti pro odsouzeného Jiřího Kajínka se ale podle něj nemluvilo.

Vozy médií tak dál okupují parkoviště před věznicí, na její bránu jsou namířené kamery. Týmy novinářů se střídají, některé zůstávají na místě i v noci. Přespávají v autech nebo karavanech. Zatímco v pátek to u věznice vypadalo díky slunečnému počasí jako na pikniku s grilováním, v sobotu bylo mnohem chladněji a na všech už také byla vidět únava.

Novináři při čekání zažili i světlé chvilky, to třeba když někdo z přátel dorazil s horkou kávou nebo bábovkou, nebo když přijel kurýr s objednanou pizzou. Kameramana České televize zastihla při čekání před věznicí radostná zpráva, že se mu narodila vnučka Rozárka. Svou radost mohl vyjádřit jen prostřednictvím živého internetového přenosu. S oslavou musí počkat.

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, "aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení". Podle průzkumu agentury Median pro Českou televizi souhlasí s milostí pro Kajínka 54 procent lidí, proti je 36 procent.

FOTO: ČTK , ČERNÝ VÍT...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 1275×]
[Smajlík]

Čekání na Kajínka, den třetí. Zeman podepsání milosti odkládáJABLONEC NAD NISOU Už třetí den čekají televizní štáby i novináři internetových a tištěných médií před rýnovickou věznicí v Jablonci na propuštění odsouzeného vraha Jiřího Kajínka, který si tam odpykává doživotní trest. Zatím marně. Prezident Miloš Zeman sice avizoval, že milost pro něj podepíše po svém návratu z Číny, zatím to ale neudělal a podle neoficiálních informací to zřejmě ani v sobotu nebude.

Zemanův kancléř Vratislav Mynář potvrdil, že do Lán v sobotu přiveze návrh milosti pro dvojnásobného vraha Kajínka. Prezident tam jednal s ministrem průmyslu a obchodu Jiřím Havlíčkem (ČSSD). Čtyřhodinová debata se točila kolem legislativních priorit resortu, fungování České exportní banky (ČEB) nebo státní pojišťovny EGAP. „Bavili jsme se i o zahraničních cestách,“ řekl po jednání Havlíček. O milosti pro odsouzeného Jiřího Kajínka se ale podle něj nemluvilo.

Vozy médií tak dál okupují parkoviště před věznicí, na její bránu jsou namířené kamery. Týmy novinářů se střídají, některé zůstávají na místě i v noci. Přespávají v autech, nebo karavanech. Zatímco v pátek to u věznice vypadalo díky slunečnému počasí jako na pikniku s grilováním, v sobotu bylo mnohem chladněji a na všech už také byla vidět únava.

Novináři při čekání zažili i světlé chvilky, to třeba když někdo z přátel dorazil s horkou kávou nebo bábovkou, nebo když přijel kurýr s objednanou pizzou. Kameramana České televize zastihla při čekání před věznicí radostná zpráva, že se mu narodila vnučka Rozárka. Svou radost mohl vyjádřit jen prostřednictvím živého internetového přenosu. S oslavou musí počkat.

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, „aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení“. Podle průzkumu agentury Median pro Českou televizi souhlasí s milostí pro Kajínka 54 procent lidí, proti je 36 procent.

ČTK

Zdroj: http://www.lidovky.cz/uz-treti-den-cekaji-novinari-na-kajinka-milost-zatim-nedorazila-pst-/zpravy-domov.aspx?c=A170520_175802_ln_domov_ELE#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_domov&utm_content=main

...více

[Komentáře (0) | Zobrazeno 1220×]
« <  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 83  > »