Kajínkova nová šance: Zeman chce obnovit proces s odsouzeným vrahem

[Smajlík]

Praha - Prezident Miloš Zeman se nechal v rozhovoru pro deník Blesk slyšet, že by rád nechal obnovit proces s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem. Ten je notoricky známý svým útěkem z Mírova. Kajínek odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu.

Kajínkova nová šance: Zeman chce obnovit proces s odsouzeným vrahem - anotační foto

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek
FOTO: Reprofoto YouTube

Případ Jiřího Kajínka zná v Česku snad každý. Nejznámější český vězeň stále sveřepě tvrdí, že je nevinen. Krajský soud v Plzni ho v roce 1998 odsoudil na doživotí za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu.

Jiří Kajínek pravidelně žádá o milost, podle svých slov by byl velmi vděčný i za pouhé obnovení procesu. A podle všeho mu nyní svitla zatím asi největší šance, jakou za svůj dlouhý pobyt ve vězení měl. O milost totiž už požádal i nového prezidenta Miloše Zemana.

Ten v rozhovoru pro deník Blesk přiznal svůj úmysl, že se chce případem Jiřího Kajínka zabývat. "Chtěl jsem s panem ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem probrat možnost nikoli udělení milosti, ale obnovení procesu, a to pokud možno před jiným soudem, než je soud plzeňský, protože tam může platit námitka podjatosti. No a vidíte, setkal jsem se ministrem Blažkem, a místo Kajínka jsme museli řešit akci v souvislosti s paní Nagyovou," řekl prezident Zeman v rozhovoru pro deník Blesk.

Jiří Kajínek se tak může těšit z nové šance, že se dostane na svobodu. A možná je trošku nazlobený na Janu Nagyovou, která obnovu jeho procesu trošku odsunula.

Zdroj: eurozpravy.cz