Kajínkova nová šance: Zeman chce obnovit proces s odsouzeným vrahem

[Smajlík]

23. června 2013, 16:24 — Autor: EuroZprávy.cz / tk / Mfx

Praha - Prezident Miloš Zeman se nechal v rozhovoru pro deník Blesk slyšet, že by rád nechal obnovit proces s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem. Ten je notoricky známý svým útěkem z Mírova. Kajínek odpykává doživotní trest za dvojnásobnou vraždu.

Případ Jiřího Kajínka zná v Česku snad každý. Nejnámější český vězeň stále sveřepě tvrdí, že je nevinen. Krajský soud v Plzni ho v roce 1998 odsoudil na doživotí za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu.

Jiří Kajínek pravidelně žádá o milost, podle svých slov by byl velmi vděčný i za pouhé obnovení procesu. A podle všeho mu nyní svitla zatím asi největší šance, jakou za svůj dlouhý pobyt ve vězení měl. O milost totiž už požádal i nového prezidenta Miloše Zemana.

Ten v rozhovoru pro deník Blesk přiznal svůj úmysl, že se chce případem Jiřího Kajínka zabývat. "Chtěl jsem s panem ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem probrat možnost nikoli udělení milosti, ale obnovení procesu, a to pokud možno před jiným soudem, než je soud plzeňský, protože tam může platit námitka podjatosti. No a vidíte, setkal jsem se ministrem Blažkem, a místo Kajínka jsme museli řešilt akci v souvislosti s paní Nagyovou," řekl prezident Zeman v rozhovoru pro deník Blesk.

Jiří Kajínek se tak může těšit z nové šance, že se dostane na svobodu. A možná je trošku nazlobený na Janu Nagyovou, která obnovu jeho procesu trošku odsunula.


Komentáře

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Žádné lepení pytlíků.

Čtěte, co dělají v base naši slavní odsouzení

Několik známých osob tráví již několik měsíců v podmínkách odnětí svobody ve věznicích. Například poslanci David Rath a Roman Pekárek, několik komunálních politiků nebo bývalý šéf pražské městské policie Vladimír Kotrouš. Za mřížemi rozhodně nezahálejí. Konkrétně Kotrouš začal pracovat v kovovýrobě.

Bývalý ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš si v březnu začal odpykávat pěti a půl letý trest za korupci. Trest vykonává ve věznici na Pankráci, kde byl podle informací serveru Týden.cz zaměstnán v kovovýrobě.
Jak se někdejší hlavě pražských „měšťáků“ v nápravném zařízení daří, nemůže vedení věznice Pankrác prozradit. „Nedostali jsme od něj svolení, abychom mohli poskytnout cokoli k jeho osobě,“ uvedl její mluvčí. O tomtéž nechce mluvit ani Kotroušova advokátka. Bývalý šéf policie si kvůli rodině přál, aby mohl trest vykonávat v Praze, což vedlo k tomu, že musel přijmout zaměstnání, které mu v pankrácké věznici bylo nabízeno. Na Pankráci se kromě rozsáhlé kovovýroby prý pracuje rovněž v tiskárně.
„Je to jakoby továrna. Dělá se zde toho mnoho, od plotů přes obráběcí stroje až po menší domky. Nyní má věznice velkou zakázku,“ vypráví mluvčí pankrácké káznice.

Poslanec David Rath, který již přes rok ve vazbě čeká na soud kvůli úplatkářství, rovněž na pryčně nezahálí. Věnuje se intenzivně zejména zákonodárné činnosti a v provizorních podmínkách sepsal již dvanáct legislativních návrhů. Prosazoval například regulaci bojových plemen psů nebo nulovou DPH na ovoce a zeleninu. Kolegové ve sněmovně však většinu jeho nápadů zavrhli.

Z dalších vězeňských „celebrit“ například známý Jiří Kajínek šije hračky. Ředitel nejpřísněji střežené české věznice se pochlubil, že u něj pracují všichni vězni, odsouzení na doživotí, i když je pro ně nalezení práce velmi obtížné vzhledem k přísnému režimu, jemuž podléhají.

Z bývalých známých trestanců působí zajímavě například pracovní zařazení Petra Macha. Někdejší majitel fotbalové Sparty, který v devadesátých letech rád vystavoval na odiv luxus, si odseděl pět let za krácení daní a při výkonu trestu pracoval v infekční prádelně. Poslední rok působil jako tzv. „brigadýr nástupního oddělení“, kdy jeho úkolem bylo seznamovat nové vězně s prostředím pankrácké věznice.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zadne-lepeni-pytliku-Ctete-co-delaji-v-base-nasi-slavni-odsouzeni-273854

[ 217.75.223.*** / Mila /

Jiří Kajínek udělal velmi dobrý tah, když už začal jednat na vlastní pěst a prezidentovi Zemanovi napsal osobně. Spoléhat se na někoho, že to vystihne lépe než on sám, to nelze. Advokáti, ti píšou stroze a pouze po právnické stránce /konečně se tak advokát Zejda vyjádřil/, to samozřejmě není ono.
Nebudu více psát, jen velmi přeji konečně obnovení procesu a vysvobození J.Kajínka z té situace ve vězení.
Jsem moc ráda, že se sám chopil iniciativy a bojuje za svůj život a věřím jako vždycky, že to pro něj bude vysvobozením.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde