Ministerská arogance je šílená, napsal Kajínek přítelkyni

[Smajlík]

Bez překvapení, přesto s rozhořčením, přijal na doživotí odsouzený Jiří Kajínek (52) zprávu o tom, že ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) nepodá v jeho prospěch stížnost pro porušení zákona. Kajínka na celé věci nejvíc zaráží, že se prý úřady nezabývaly důvodem, proč chce obnovit proces. V dopise své blízké přítelkyni z 15. dubna, jehož doslovný přepis má Právo k dispozici, se muž odsouzený za dvojnásobnou vraždu a za pokus o třetí z května 1993 pozastavuje především nad tím, že se úřady v čele s Blažkovým ministerstvem i s Nejvyšším státním zastupitelstvím (NSZ) podle něj vůbec nezabývaly důvodem, proč vlastně o obnovení procesu žádá. Jde o údajně nový důkaz v podobě výslechu někdejšího Kajínkova obhájce, který na počátku vyšetřování vražd nebyl vyrozuměn o konání zásadního úkonu v podobě výslechu důležitého svědka přímo na místě činu. Aktu se tedy nemohl zúčastnit, na což měl právo. To ale podle Kajínka i nynějšího advokáta Tomáše Zejdy odporuje trestnímu řádu a pochybení policie a žalobců je prý důvodem pro nové soudní řízení.


Komentáře

[ 109.72.12.*** / nek /

Bude mít Jiří Kajínek šanci?

PARTIE bude patřit problematice vězňů v Česku

Diskusní Partie s Tomášem Hauptvogelem startuje v neděli 8. 3. 2015 v 11.00 na TV Prima
Bude mít Jiří Kajínek s novým ministrem šanci na obnovu procesu, či dokonce milost? Dostanou odsouzení konečně možnost domácího vězení se speciálními náramky? A jaké zákony se budou měnit

PARTII rozehraje moderátor Tomáš Hauptvogel se svými hosty. Diskutovat tentokrát přijdou budoucí ministr spravedlnosti Robert Pelikán a bývalý šéf resortu Jiří Pospíšil.

PARTIE začíná v neděli 8. 3. 2015 v 11.00 na Primě.

http://www.iprima.cz/novinky/partie-bude-patrit-problematice-veznu-v-cesku


[ 217.75.223.*** / Mila /

Diskuze v Blesku

Osobně nečtu bulvár,pokud však otiskli článek J.Kajínka, tak jsem jej přečetla. Je to reakce na včerejší vyjádření Jirky Kajínka ohledně šikany, kterou zažívá na Mírově. Podotýkám, že jeho slovům věřím bez vyjímky a jsem moc ráda, že konečně to již přestal brát tzv. "nad věcí", poněvadž kdyby mlčel, tento stav by se nikdy nezlepšil, nýbrž neustále zhoršoval.I když je ve vězení, dozorci jsou povinni dodržovat vězeňský řád a svou mstivost nechat za branou věznice,řečeno přímo - pokud se neumí ovládat a na odsouzeném člověku si vybíjet zlost,ukazuje to na jejich zbabělost a bezcharakternost. Takoví lidé by tam neměli být zaměstnaní,spoléhají na to, že odsouzeným se nevěří, nýbrž jim a vedení věznice by se nad tímto stavem mělo zamyslet a udělat patřičná opatření.
Co asi člověku zbývá a to mám na mysli odsouzení Jirky Kajínka, že je už to neúnosné o to víc, že je odsouzen k nejtěžšímu trestu a ještě se mu přitěžuje, přitom on po celou dobu se chová slušně, plní si svoje povinnosti a hlavně, co se týče této kauzy, žádná jiná nečítá tolik pochybností o vině,je již každému známo, že se jedná o předem zmanipulovaný proces. Nesčetněkrát toto bylo řečeno, proč není obnoven proces, že nejsou nové důkazy? Ale jsou, ale to záleží na umu advokáta toho využít.
Nad diskuzí, která se objevila pod článkem v Blesku, to je opravdu taková ubohost ,kterou se reprezentují ti idioti, kteří tam píší,co by takoví dělali na místě J.Kajínka,dávno by se sesypali, ale silácká slova psát do diskuzí, to těm blbcům jde nejlépe. Nic neznají, nerozumí,ale kecají do všeho. Škoda času číst ty zvratky,jen jim pěkně popřát zkusit si to příkoří osobně. Nesmí zapomínat, že Jiří Kajínek chce také žít a ne trpět za ty vrahy , protože on nevraždil, to jsem si naprosto a stoprocentně jista!

[ 109.72.12.*** / nek /

Krimi zprávy TV Prima

http://krimi.zpravytvprima.cz/
5. 3. 2015 - začátek asi 2:52

[ 109.72.12.*** / nek /

Kajínek si z vězení stěžuje: Šikanují mě tady!

Když nejznámější český vězeň Jiří Kajínek v televizi slyšel, jak vězeňská služba tvrdí, že má za mřížemi stejné podmínky jako ostatní vězni, pěkně ho to dopálilo. Sedl a napsal dopis televizi Prima, ve kterém obviňuje dozorce ze šikany.

Vše začalo, když se Jiří Kajínek domáhal přesunu z Mírova do mírnějšího typu věznice. To mu bylo zamítnuto a vězeňská služba v té souvislosti uvedla, že má stejné podmínky jako ostatní vězni v tomto režimu.
S tím ale na doživotí odsouzený vězeň v žádném případě nesouhlasí. „Přes dvacet let jsem ve věznici diskriminován a šikanován. Neřešil jsem to! Bylo pod moji úroveň se dohadovat s lidmi, kteří mají jít vězňům příkladem, ale místo toho lžou, neplní sliby, obcházejí zákon atd.,“ napsal televizi Prima.

A svá příkoří hned dopodrobna popsal. „Na oddělení 8, což je oddělení, kde jsou ubytováni všichni vězni zařazení do věznice s ostrahou (něco přes 50 vězňů), jsem pouze já v cele, ve které jsou předokenní mříže. V žádné jiné cele nic takového není!“ zlobí se.

Má prý také zvýšenou kontrolu osobních věcí, korespondence a balíčků. Každé dva měsíce mu prý také vyměňují celé zařízení cely. „Asi bych si mohl udělat ze skříňky a postele letadlo,“ stěžuje si v dopise ironicky a pokračuje: „Mám mimořádné prohlídky cely, při ranní i večerní prohlídce (početní prověrce) proklepávají mříže.“
Návštěvy jsou podle něj zcela nedůstojné. „Probíhají za mřížemi, kde jsme s návštěvou v kleci, odděleni od ostatních návštěv, bez přístupu k oknu! Cizokrajná zvířata!“ napsal. Pokud navíc opouští oddělení, doprovázejí ho vždy dva dozorci, a někdy dokonce psovod se psem.

Kajínek zřejmě doplácí na to, že právě z Mírova před 15 lety utekl. Tehdy se mu totiž podařilo přeřezat strunou mříže, které mu nyní tak často kontrolují, a po improvizovaném laně se spustit z okna.

Autor: ljš
5. března 2015 ● 20:08
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/306256/kajinek-si-z-vezeni-stezuje-sikanuji-me-tady.html

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde