Jen petice a velké množství hlasů pomůže v této kauze

[Jari]

Je nesmyslné a zbytečné se opájet zdánlivou romantikou v kauze pana Kájínka. Nikdo nemůže skutečně vědět, zda je nevinný nebo ne. Pravdou je, že způsob řešení tohoto případu soudem v Plzni je obrovská ostuda a facka demokracii. Domnívám se, že pan Kájínek je osobou, která je v současné době prostě nevinná, nikdo neprokázal opak a soud si ulehčil své rozhodování na základě chabých důkazů. Presumpce neviny. Proto by se z důvodu lidskosti mělo panu Kájínkovi vyhovět a případ opětovně otevřít. Buď s...


Komentáře

[ c32f3*** / Jari

Lidé se mýlí, i pan soudce Berka prostě vyjevil to, co je lidsky (ne)přirozené. Soudce není Bůh, kdo by si to chtěl myslet? Scénář je zřejmý, pan Kájínek by měl držet hubu, ostatní taky a všichni bychom měli spolknout fakt, že stát se nemůže seknout. Samozřejmě, že by se teoreticky mohl obnovit soud a bez jakékoli pochybnosti prokázat, že pan Kájínek je sprostý vrah. Ale bylo by to jasné. Pokud k tomu nedojde, budou stále bublat emoce u lidí, kteří si uvědomí, že do podobné situace se mohou dostat oni sami, nebo lidé jim blízcí. A já to zažil, bylo to hrůzné období a hlavně, bylo to období fatální bezmoci. Nešlo o vraždu, šlo o boj mé přítelkyně s dozírajícím soudcem, který se změnil v loutku ovládanou z ministerstva. Stačí jedna jediná osobní zkušenost a nikdy se nebudete opájet představou, že vše je geniálně spravedlivé. Není, nitky zájmů jsou všude. Bohužel v tomto státě a určitě i ve státech jiných je tendence zametat pod koberec věci, které špiní předkládanou image lidí u moci. Proto by se mělo panu Kájínkovi pomoci k novému procesu. Nakonec, nebojujeme za něho, spíše sami ze sebe. My musíme vědět, v čem chceme žít a vychovávat naše děti.

[ c371bd*** / Hana

Nevím proč jsem si myslela, že ledy se pohnou, ale tentokrát mě můj optimismus totálně zklamal.

Jari napsal jste to skvěle a petice je výborná nápad.

Hanak

[ 93e4d1ae / Jiří

jj, souhlasím, jedině nějaký silný tlak společnosti s tím dokáže trochu pohnout. Nevím, jestli je Kajínek nevinný, ale taky nevím, proč prostě neotevřou znovu ten případ je-li v tom tolik pochybností?! Začíná to být neprůhledné, ale ať zveřejní jasné a nezpochybnitelné důkazy, že je Kajínek vinen a já tomu uvěřím. Zatím se celé obvinění vznáší nad vodou, spekuluje se, každý dává razítka a má svou práci, ale je tu člověk, který možná nevinně sedí ve vězení, má svoje fanoušky a média fraškovitě krčí rameny... Nikdo nic pořádně nedělá, jenom je kolem toho strašně hluku. Jsem tedy pro petici či nějakou jinou lidovou iniciativu, žádný jiný způsob momentálně nevidím.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde