Nezávislost soudů

[Jari]

V každém režimu jsou soudy a v každém režimu jsou prezentovány jako nezávislé. Tak je tomu i v Severní Korei, na Kubě, tak tomu bylo i za bolševika. Ten kdo je u moci nikdy nebude tvrdit opak. Když premiér Paroubek hlásá, že on věří v nezávislost soudů, divím se, že vůbec došlo ke kauze soudce Berky. Takže kdo je nezávislý, soudy, soudci, všichni, ne všichni, někdo ? Prostě je to jednoduché, soudce může chybovat a soudce může být ovlivňován. Bylo by divné, kdyby tomu tak nebylo, nebo, kdyby k t...


Komentáře

[ 54f45*** / Anonymous

Neuvědomujete si všichni jednu věc. Soudce nerozhodl dle svého špinavého či jiného svědomí, ale tak, jak mu to bylo nařízeno. Otázka je, kým. Kdo ví, jaká by se mu stala nehoda, kdyby rozhodl jinak. Odbočím, dnes jsem se díval na poručíka Colomba. Došlo tam k situaci, k jaké se dostal policista Kronďák v rozhovoru v lese s televizí Nova. Celá republika zjistila, že přijel na místo vraždy, aniž věděl, kde se vraždilo. A nic se dosud nestalo. V Colombovi by to stačilo k usvědčení vraha. K pisálkovi přede mnou, jak můžeme vědět,že je Kájínek nevinný. Buď máš IQ tykve, nebo jsi možná jeden z celé řady zúčastněných mafiánů.

[ d40b7*** / ree2

[quote:cbb463e9c6="Anonymous"]Dobrý den všem,

mám jen jednu stručnou otázku - odkud všichni víte, že je Kajínek nevinný? To vám stačí několik šikovně udělaných reportáží?

Netvrdím, že je Kajínek vrah, ale rozhodně nemám jediný důvod někde vyřvávat, že je nevinný a pomalu ho pokládat za svatého![/quote:cbb463e9c6].... no v první řadě by stačilo kdyby jenom obnovili proces..

Já osobně věřím, že je neviný. A postup soudů a vůbec všeho kolem mě uráží. Nejenom některé soudy, ale i spousta politiků si z veřejného mínění vůbec nic nedělá. Kdyby došlo k obnovení procesu, neznamenalo by to, že Jiřího Kajínka automaticky prohlásí za neviného (i když doufám, že by tak nový proces skončil)...

Takže milý anonyme, nikdo tu nic nevyřvává...(Z této mojí reakce jsem bohužel musel vynechat spoustu vulgarismů na stranu soudů a policie... Ale tak si říkám, že je škoda, že na soudce boučka nespadlo něco sněhu z justiční budovy, třeba by se mu rozsvítilo aspoň trochu)

[ 54f25f6b / Anonymous

Dobrý den všem,

mám jen jednu stručnou otázku - odkud všichni víte, že je Kajínek nevinný? To vám stačí několik šikovně udělaných reportáží?

Netvrdím, že je Kajínek vrah, ale rozhodně nemám jediný důvod někde vyřvávat, že je nevinný a pomalu ho pokládat za svatého!

[ c32f3*** / Anonymous

Ale to se děje běžně. V našem státě je presumpce neviny prázdný pojem. Pokud jste obviněni, pohlíží se na vás jako na jistého zločince a vy se musíte pokusit z toho vysekat. Někdo to zvládne s dobrým, ale drahým advokátem, někdo ne. Soudce typu Boučka hluboce opovrhuje onou kriminální veteší a podle toho se vyjadřuje. Proč ? Protože on nedokáže přistoupit k případu, který řeší, s chladnou hlavou. Už na začátku je přítomna jeho nenávist a opovržení. Je to v podstatě nešťastný člověk, nešťastný sám ze sebe. Podle toho to vypadá.

[ 93e4d1ae / L.X.

no včera v pořadu Na vlastní oči to bylo fakt nechutný jak natočili toho soudce Boučka... To je fakt trapný!!! On tam ovlivnuje přísedící, nikdo ale nic neřekne a ještě tvrdí, že Kajínek je verbeš... No to jsem ještě v životě neviděl... To se tam Jirka může postavit třeba na hlavu!! No comment

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde