Kajínek do věznice s mírnějším režimem nepůjde, soud mu žádost zamítl

[Smajlík]

Okresní soud v Šumperku zamítl ve čtvrtek žádost doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o přemístění do mírnějšího typu věznice, a to s dozorem. Právu to potvrdil mluvčí soudu Milan Lipenský. Jednání probíhalo v prostorách věznice Mírov na Šumpersku, odkud Kajínek téměř před 15 lety uprchl a kde nyní opět pobývá.
Jiří Kajínek na snímku z roku 2005


Jiří Kajínek na snímku z roku 2005


FOTO: Dorian Hanuš, Právočtvrtek 5. února 2015, 11:59 - Šumperk„Soud odůvodnil svůj verdikt tím, že zákon neumožňuje přeřazení odsouzeného k doživotnímu trestu do věznice s dozorem na jeho vlastní žádost,“ řekl Právu Lipenský.


Kajínek si podle něj může podat proti verdiktu okresního soudu stížnost ke krajskému soudu, a to ve lhůtě tří dnů. „Odsouzený se této možnosti na místě nevzdal,“ dodal mluvčí okresního soudu.


Kajínek byl v nejpřísnějším typu věznice, tedy ve věznici se zvýšenou ostrahou, do loňského ledna, kdy soud vyhověl jeho žádosti o umístění do věznice s ostrahou. Následně byl přemístěn na několik měsíců do věznice v Rýnovicích na Jablonecku, ale již od loňského června je v rámci tzv. cirkulace vězňů zase na Mírově.


Vinu nikdy nepřiznal


Kajínek byl k výjimečnému trestu doživotního vězení odsouzen za to, že koncem května 1993 zastřelil v serpentinách pod plzeňskou věznicí Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Druhý bodyguard v autě Vojtěch Pokoš, který byl těžce zraněn, útok přežil a později se stal hlavním svědkem. Vraždy si prý objednal další podnikatel.


Komentáře

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Šikana v českých věznicích

Jiří Kajínek napsal obšírný dopis do TV Prima.

http://play.iprima.cz/krimi-zpravy/krimi-zpravy-532015

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde