Kajínek si z vězení stěžuje: Šikanují mě tady!

[Smajlík]
Ilustrační foto
Ilustrační foto(archiv Blesku)

Když nejznámější český vězeň Jiří Kajínek v televizi slyšel, jak vězeňská služba tvrdí, že má za mřížemi stejné podmínky jako ostatní vězni, pěkně ho to dopálilo. Sedl a napsal dopis televizi Prima, ve kterém obviňuje dozorce ze šikany. 

Vše začalo, když se Jiří Kajínek domáhal přesunu z Mírova do mírnějšího typu věznice. To mu bylo zamítnuto a vězeňská služba v té souvislosti uvedla, že má stejné podmínky jako ostatní vězni v tomto režimu.

S tím ale na doživotí odsouzený vězeň v žádném případě nesouhlasí. „Přes dvacet let jsem ve věznici diskriminován a šikanován. Neřešil jsem to! Bylo pod moji úroveň se dohadovat s lidmi, kteří mají jít vězňům příkladem, ale místo toho lžou, neplní sliby, obcházejí zákon atd.,“ napsal televizi Prima.

A svá příkoří hned dopodrobna popsal. „Na oddělení 8, což je oddělení, kde jsou ubytováni všichni vězni zařazení do věznice s ostrahou (něco přes 50 vězňů), jsem pouze já v cele, ve které jsou předokenní mříže. V žádné jiné cele nic takového není!“ zlobí se.

Má prý také zvýšenou kontrolu osobních věcí, korespondence a balíčků. Každé dva měsíce mu prý také vyměňují celé zařízení cely. „Asi bych si mohl udělat ze skříňky a postele letadlo,“ stěžuje si v dopise ironicky a pokračuje: „Mám mimořádné prohlídky cely, při ranní i večerní prohlídce (početní prověrce) proklepávají mříže.“

Návštěvy jsou podle něj zcela nedůstojné. „Probíhají za mřížemi, kde jsme s návštěvou v kleci, odděleni od ostatních návštěv, bez přístupu k oknu! Cizokrajná zvířata!“ napsal. Pokud navíc opouští oddělení, doprovázejí ho vždy dva dozorci, a někdy dokonce psovod se psem.

Kajínek zřejmě doplácí na to, že právě z Mírova před 15 lety utekl. Tehdy se mu totiž podařilo přeřezat strunou mříže, které mu nyní tak často kontrolují, a po improvizovaném laně se spustit z okna.

Autor: ljš

 

Zdroj: Blesk.cz