Kajínek si z vězení stěžuje: Šikanují mě tady!

[Smajlík]

Ilustrační foto
Ilustrační foto(archiv Blesku)


Když nejznámější český vězeň Jiří Kajínek v televizi slyšel, jak vězeňská služba tvrdí, že má za mřížemi stejné podmínky jako ostatní vězni, pěkně ho to dopálilo. Sedl a napsal dopis televizi Prima, ve kterém obviňuje dozorce ze šikany. Vše začalo, když se Jiří Kajínek domáhal přesunu z Mírova do mírnějšího typu věznice. To mu bylo zamítnuto a vězeňská služba v té souvislosti uvedla, že má stejné podmínky jako ostatní vězni v tomto režimu.


S tím ale na doživotí odsouzený vězeň v žádném případě nesouhlasí. „Přes dvacet let jsem ve věznici diskriminován a šikanován. Neřešil jsem to! Bylo pod moji úroveň se dohadovat s lidmi, kteří mají jít vězňům příkladem, ale místo toho lžou, neplní sliby, obcházejí zákon atd.,“ napsal televizi Prima.

A svá příkoří hned dopodrobna popsal. „Na oddělení 8, což je oddělení, kde jsou ubytováni všichni vězni zařazení do věznice s ostrahou (něco přes 50 vězňů), jsem pouze já v cele, ve které jsou předokenní mříže. V žádné jiné cele nic takového není!“ zlobí se.Komentáře

[ 217.75.223.*** / Mila /

Duel Pospíšila a Pelikána

Sledovat duel těchto " expertů " v televizní debatě na Primě byl opravdu zážitek. Obtloustlý Pospíšil a špatně oholený Pelikán předvedli opravdu přesně to, čemu se říká věštit z křišťálové koule. Oba přechytralí a všeho znalí s titulem JUDr názorně ukázali jak to probíhá, když je třeba absolutně zničit odsouzeného člověka, který nic jiného nežádá mnoho let než obnovení procesu v němž by se zjistila skutečná pravda.
Tito dva experti aniž by znali průběh celé kauzy / neboť nevěřím, že by se jí někdy nějak důkladně zabývali/, přesto sdělili, že nepřichází v úvahu cokoli měnit v Kajínkově kauze, neboť byl odsouzen spravedlivě a tak netřeba se jím dále zabývat.S naprostým klidem přešli skutečnost, že bývalí ministři spravedlnosti shledali značná pochybení a že by bylo řešením obnovit proces. To všichni víme jak to dopadlo.
Justice za žádných okolností nehodlá přijmout , že došlo k justičnímu omylu a zuby nehty se brání obnově.
Pominu-li Pospíšila, protože on je zářný příklad toho, jak by politik jednat a smýšlet neměl a který za celá léta v politice nic nedokázal,Dosud ještě nejmenovaný ministr spravedlnosti Pelikán již veškerá opatření napomoci odhalit pravdu v případě Kajínkovy kauzy striktně odmítl. Navíc ještě dodal, že je s dotyčným Kajínkem jednáno jako s odsouzeným na doživotí . I odsouzení na doživotí mají svoje práva a povinnosti podle zákona a také se přihlíží k jejich chování a podle toho se s nimi má jednat, ne argumentovat, že již se pokusil vícekrát o útěk a proto, že se na takovou osobu musí hledět co nejpřísněji. Již uběhlo mnoho let od posledního útěku J.Kajínka, to se musí zohlednit, poněvadž s ním od té doby nejsou žádné problémy.
Ovšem zase slyšíme papouškovat další, kteří si si neustále vymýšlí a vymýšlí, aby byl důvod nikdy Jirku Kajínka nepropustit, přestože jiným naprosto usvědčeným vrahům se dává prostor k jejich propuštění, jen v žádném případě Kajínek.
Doufám, že tento duel Pospíšila a Pelikána ukázal lidem to, že ta spravedlnost je opravdu slepá, že ta justiční socha se zavázanýma očima je symbolem toho jak je to opravdu s tou spravedlností, které se nelze dovolat.

[ 109.72.12.*** / nek /

Duel v Partii: Pelikán už se hlásí k Babišovi, Pospíšil setřel Zemana a oba si v závěru dali "dobré" rady
8. 3. 2015 12:15

Nastávající ministr spravedlnosti Robert Pelikán za ANO a někdejší ministr v témže rezortu Jiří Pospíšil (europoslanec za TOP 09) diskutovali v nedělní Partii televize Prima o situaci na ministerstvu. Pelikán si prý vyčistí boty, podá přihlášku do ANO a dá se do práce. Podle Pospíšila jí bude mít dost a dost. Oba hosté se do sebe pustili kvůli svému věku, kvůli prezidentovi Miloši Zemanovi a nakonec došlo i na nudícího se vězně Jiřího Kajínka a letadlo.

... Kajínek se nudí, možná si postaví letadlo

Ve druhé polovině pořadu moderátor upozornil na dopis Jiřího Kajínka odsouzeného na doživotí, který poslal do Krimi zpráv FTV Prima. Ve čtyřstránkovém textu si Kajínek stěžuje, že se k němu dozorci chovají velmi přísně a šikanují ho. "Každé dva měsíce mi mění nábytek, asi abych si nemohl postavit letadlo. Mám mimořádné prohlídky cely. Ať vám věznice dovolí se mnou natočit rozhovor, aby se ukázalo, kdo lže, já to nejsem," napsal v dopise muž odsouzený na doživotí.

Podle Pelikána je ovšem pochopitelné, že je důsledněji kontrolován někdo, kdo se pokusil o útěk z věznice a uspěl. "Já chápu, že se pan Kajínek v tom vězení nudí a snaží se setkat s každým, s kým může, ale já myslím, že je spravedlivě odsouzený," řekl Pelikán. Kajínek si v dopise stěžoval i na to, že má zvláštním způsobem oddělené návštěvy, budoucí ministr k tomu ale dodal, že si o to Kajínek sám požádal. To se Pelikánovi podařilo zjistit, když se jeho případem zabýval.

Pospíšil dal v této věci Pelikánovi za pravdu, byť uznal, že někdy může k excesům Vězeňské služby ČR docházet. To se prý stává v každé tak velké organizaci. "Ale já mám informace o tom, že Vězeňská služba vykonává svou práci profesionálně," zdůraznil exministr, podle jehož názoru je správné, aby za násilné činy a vraždy zvláště padaly ty nejpřísnější tresty...

Celý text: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Duel-v-Partii-Pelikan-uz-se-hlasi-k-Babisovi-Pospisil-setrel-Zemana-a-oba-si-v-zaveru-dali-dobre-rady-365212

[ 109.72.12.*** / nek /

Pelikán: Do Kajínkova případu zasahovat nechci

Doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek nemá šanci, že by u nového ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO), kterého prezident Miloš Zeman ve čtvrtek jmenuje do funkce, dosáhl znovuotevření svého případu.
„Mám řadu jiných případů, o kterých jsem měl jisté pochybnosti, zda byl někdo odsouzený právem. To jsou případy závažné a případ pana Kajínka takový není,“ sdělil Pelikán v nedělní Partii na Primě.

„Je spravedlivě odsouzený na doživotí, a tak by se s ním mělo zacházet,“ reagoval na Kajínkovy stížnosti, že je za mřížemi šikanován a diskriminován.

Kajínkovi například vadí častější kontroly jeho cely, doprovod dozorců či zvýšená kontrola balíčků. V současné době si svůj trest odpykává v mírovské věznici, odkud v roce 2000 uprchl.
Bývalý ministr spravedlnosti za ODS a nynější europoslanec Jiří Pospíšil (nezáv.) připomněl, že jeho případ dvojnásobné vraždy byl v minulosti několikrát přezkoumaný a žádné nové skutečnosti, které by mohly vést ke zvrácení verdiktu, se neobjevily.

Oba se shodli na tom, že vzhledem k jeho útěku jsou častější kontroly Kajínka oprávněné.

8. 3. 2015
http://www.novinky.cz/krimi/363618-pelikan-do-kajinkova-pripadu-zasahovat-nechci.html

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Šikana v českých věznicích

Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) podala před odchodem z funkce stížnost ve prospěch florbalového trenéra Marka Jarocha, který si odpykává devět let vězení za znásilnění a pohlavní zneužití svěřenců. Podle ní soudy porušily zákon v Jarochův neprospěch.

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/306042/valkova-se-zastala-trenera-florbalu-za-znasilneni-kluku-dostal-9-let.html

Je docela zvláštní, že před časem JUDr. Válková nenašla odvahu podat stížnost ve prospěch Jiřího Kajínka. Ještě ve funkčním období paní doktorka vyjádřila své pochybnosti o přiměřenosti uděleného trestu, ale otázku jeho viny už otvírat nechtěla. Opravdu Kajínkův spis důkladně prostudovala?

Doživotní vězeň napsal dopis televizi Prima, ve kterém obviňuje dozorce ze šikany. „ Na Mírově mám peklo.“ Tohle psal Jiří už před mnoha lety, když byl krátce po svém útěku znovu umístěn v mírovské věznici. „Nikdy bych nedělal „bachaře“, nikdy.“ Píše výjimečný odsouzenec v autobiografické knize – Můj život bez mříží. Jeho striktnímu vyjádření musí rozumět snad každý.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde