Nejsem nenapravitelný, tvrdí Kajínek a znovu chce obnovit proces

[Smajlík]

K doživotnímu trestu odsouzený vězeň Jiří Kajínek (54) podal minulý týden k plzeňskému krajskému soudu novou žádost o obnovu svého procesu. Jde již o třetí snahu znovu otevřít kauzu dvojnásobné vraždy a pokusu o další z května 1993, ze které ho usvědčil Vojtěch Pokoš, který vražedné řádění na rozdíl od svého bratra a podnikatele Štefana Jandy přežil.
Kajínek zaslal Právu dopis, na němž je kromě známky s prezidentem republiky i známka s jeho podobiznou.


Kajínek zaslal Právu dopis, na němž je kromě známky s prezidentem republiky i známka s jeho podobiznou.


FOTO: Jan Handrejch, PrávoKomentáře

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Nečesaného ve vězení podporoval Kajínek:

Máš velkou šanci, řekl mu

Ve vězení strávil dva roky a sám říká, že měl velké štěstí, že ho umístili na Mírov. Lukáš Nečesaný (23), neprávem odsouzený za pokus o vraždu kadeřnice, si za mřížemi mezi vrahy a násilníky našel řadu kamarádů, a dokonce se setkal s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem.

„S Jirkou jsme pár slov občas prohodili. Většinou, když ho někdo pustil ke slovu, mluvil klidně hodinu. Nešel zastavit,“ smál se Lukáš v pořadu Očima Josefa Klímy. „Z toho, co říkal mně nebo ostatním vězňům, si myslím, že to taky neudělal,“ dodal.

Zatímco Lukášovi ministryně Helena Válková pomohla a proti rozhodnutí v jeho případu podala stížnost, Kajínek takové štěstí neměl. I tak ale Lukášovi úspěch přál. „Já jsem s ním o tom přímo nemluvil. Ale přes jednoho spoluvězně mi vzkazoval, že to je nezvyklé, že tam je velká šance na úspěch,“ vysvětlil Lukáš.
Kajínek ale není jediným spoluvězněm, o kterém si Nečesaný myslí, že je odsouzený neprávem.

„Jsou to asi ojedinělé případy. Ale ve vězení byl pan Cimbál, který popisoval přesně ten samý postup zatýkání jako u mě, že byl zadržen kvůli svědectví, že se měl svěřovat kamarádovi a ze srandy mu říkat, že on je ten vrah, který zabil tu nějakou stopařku. Přesně mi popisoval Juštovy (kriminalista, který vedl vyšetřování Lukášova případu, pozn. red.) metody, jako mě ho odsoudil Vacek a pak hned Lněnička. Vacek mu dal doživotí, Lněnička dvacet pět let. Probíhalo to jako u mě, pachové stopy, biologický materiál měl být nějaké jiné osoby. Tohle mě zarazilo, ale myslím si, že se to stává ojediněle,“ řekl Lukáš v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Pobyt na Mírově pro něj nebyl zdaleka tak těžký jako vazba, kde byl v mnohem menší místnosti, neměl kontakt s lidmi a žádnou aktivitu. Na Mírově se naštěstí dostal do cely pro 18 lidí, takže se mohl kdykoli projít k oknu a popovídat si s ostatními.

„Měl jsem štěstí, že jsem v kriminále hned ze začátku našel člověka, který se o mě staral. Jmenuje se Zdeněk Daniel, je to sice romský občan, ale se srdcem na pravém místě, rozumem v hlavě a člověk, který mi tam po celou dobu pomáhal. Věděl o mém případu a věřil, že jsem to neudělal,“ vysvětlil Lukáš, co mu pobyt ve vězení usnadnilo.

Autor: liš

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/321448/necesaneho-ve-vezeni-podporoval-kajinek-mas-velkou-sanci-rekl-mu.html

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde