Vdova po zastřeleném podnikateli šokuje: Vyslýchali mě na manželův diktafon!

[Smajlík]

Když Eva Jandová popisuje osudnou noc 30. května 1993, kdy měl jejího muže Štefana (†26) a člena ochranky Juliána Pokoše (†25) zastřelit Jiří Kajínek (53), ocitáte se v kriminálce, v níž není jasné, komu policisté pomáhají a koho chrání.Ve své knize Mého manžela nezastřelil Kajínek mimořádně otevřeně líčí i to, co se dělo poté, kdy společně s bratrem a známým policistou Jaroslavem K. – ten »úplně náhodou« přesně věděl, kam jet – dorazili na místo činu u plzeňských borských polí.


„Ticho přerušil až můj zoufalý křik. Chtěla jsem do našeho auta za Štefanem. Ve chvilce u mě stál Jaroslav K. a tlačil mne zpátky do bratrova auta. Pak šel Jaroslav K. za ostatními policisty,“ vybavuje si osudné chvíle Jandová. „Když se do auta vrátil, nic mi neřekl. Ani to, jestli Štefan žije nebo ne, co se stalo, prostě nic. Pouze se mě zeptal, jestli jsem schopná výslechu, že mě odveze na policii na Chodské náměstí v Plzni,“ vzpomíná Eva Jandová.


Komentáře

[ 194.213.33.*** / Energizer /

kniha

Knihu jsem četl a libí se mě moc... Jen se mohla paní Jandová více rozepsat... Smile

[ 194.213.33.*** / Energizer /

kniha

Knihu jsem četl a libí se mě moc... Jen se mohla paní Jandová více rozepsat... Smile

[ 217.75.223.*** / Mila /

Slavnostní představení knihy " Mého manžela nezastřelil Kajínek " se uskuteční 15.září 2014 od 16 hod v Palácil knih Luxor za účasti autorky Evy Havlové / dříve Jandové / a hostů MUDr Jana Cimického a bývalého kulturisty a přítele Štefana Jandy Karla Tuháčka.

[ 89.177.136.*** / Katka Brno /

Mého manžela nezastřelil Kajínek

Pro mě samotnou i pro celou naši rodinu byla Štefanova smrt strašnou tragédií, která dodnes poznamenává naše životy. Byla to skutečně obrovská rána pro všechny v mém nejbližším okolí. Ti, kterých se událost osobně nedotýkala, ji považovali naopak za obrovskou senzaci. Po celá dlouhá léta ve mě uzrávala myšlenka očistit Štefanovo jméno a dovědět se pravdu.

Konečně zjistit, jak to tenkrát doopravdy bylo. Jsem totiž přesvědčená, že mého muže nezabil Jiří Kajínek, který je za jeho vraždu odsouzený na doživotí! Kniha obsahuje vztahovou mapu postav, které sehrály důležitou roli buď v případu samotném, anebo následně v životě autorky.

Nakladatel: Fragment

Tento titul má nakladatel v edičním plánu, vyjde 9. 9. 2014.

[ 89.177.136.*** / Katka Brno /

Eva Jandová nevěří, že jejího manžela zastřelil Kajínek. Chce znát pravdu, ať už bude jakákoliv. 21. 8. 2014 napsala prezidentovi žádost o milost pro nejznámějšího českého vězně.

Jaká odpověď z Hradu by ji potěšila?

Výroky a bonmoty současné hlavy státu jsou veřejnosti známé, ale je to právě prezident Miloš Zeman, kdo říká, že jen blbec nemění své názory.

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Je to naprosto mimořádná situace, která nemá v Česku obdoby. Ještě nikdy se nestalo, aby příbuzný oběti žádal o milost pro odsouzeného dvojnásobného vraha. Eva Jandová o to ale tento týden prezidenta Miloše Zemana (69) poprosila. Je přesvědčená, že Jiří Kajínek (53) jejího manžela nezastřelil.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/270263/eva-jandova-vdova-po-zavrazdenem-podnikateli-pane-prezidente-dejte-kajinkovi-milost-on-meho-manzela-nezastrelil.html

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Velký rozhovor s Evou Jandovou v Nedělním Blesku

Kdo podle ní stojí za vraždou?
Proč má strach z policie?
Co ji vadí na filmu Kajínek?
Jak nyní žije?

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/269929/vdova-po-podnikateli-ktereho-oficialne-zastrelil-kajinek-bojim-se-policie.html

Nedělní Blesk si Jiří přečte v úterý, protože ten si nelze předplatit jako deník. Nedělní výtisk mu pravidelně odesílá jistá osoba poštou v obálce.

[ 89.177.137.*** / Katka Brno /

Nová naděje pro nejslavnějšího vězně Česka?

Vdova po oběti tvrdí, že Kajínek nestřílel a není vrah!

Vdově po zastřeleném podnikateli dodnes chybí motiv vraždy stejně jako pocit, že bylo spravedlnosti učiněno zadost. Podle ní sedí ve vězení ten nesprávný a její kniha by snad měla pomoci objasnit okolnosti celé vraždy a snad i ukázat správným směrem, kde by mělo vyšetřování znovu začít.

Ostatně – že je pravým vrahem někdo z řad plzeňské policie nebo kriminálky, to je dodnes nejpřiživovanější teorie. Nejen v Plzni.

extra.cz/nova…ceska-vdova-po-obeti…ze-kajinek-nestrilel-a-neni-vrah

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde