Advokátka Kajínka Suverenitě nepomůže. Ustoupila Bobošíkové

[nek]

Advokátka Kajínka Suverenitě nepomůže. Ustoupila Bobošíkové



12.8.2010

Ještě před pár dny se o advokátce Slámové mluvilo jako o jedné z nejvýraznějších tváří Suverenity pro komunální volby. Nakonec se ale její jméno na volebních lístcích neobjeví.

Jedním z taháků Suverenity - bloku Jany Bobošíkové měla být v komunálních volbách pro pražské voliče advokátka Klára Slámová, kterou veřejnost nejvíce vnímá jako obhájkyni doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka.

„Bude nás nadále podporovat a spolupracovat s námi, ale momentálně je pracovně hodně vytížená, takže v komunálních volbách kandidovat nebude," přiznává pro ParlamentníListy.cz Jana Bobošíková.

„O tom, jestli půjdu do komunálních voleb jsem se bavila s předsedou strany panem Hannigem. Ale nebyla to hotová věc, ani jsem o tom moc neuvažovala," říká pro ParlamentníListy.cz advokátka Slámová, kterou překvapilo, že se o její kandidatuře oficiálně psalo. Do komunálních voleb v Praze by šla jen v případě, že by Suverenita nenašla vhodného lídra. Slámová přitom vedla kandidátku Suverenity v Praze při květnových volbách.


Slámová do všech voleb kandidovat nemusí

Když se ale nejvýraznější tvář Suverenity rozhodla vedle Senátu kandidovat i v komunálních volbách, měla advokátka jasno. „Dávám přednost Janě Bobošíkové," nabízí vysvětlení. „Nemusím kandidovat do všech voleb, které v České republice probíhají," směje se Klára Slámová, která si v závěru minulého funkčního období sněmovny vyzkoušela i roli poslankyně za ODS.

Kromě Slámové přišla Suverenita v komunálních volbách i o další známou tvář. Bývalý úspěšný hokejový hráč i trenér Augustin Bubník bude kandidovat jen za SNK-ED do Senátu. „Volala jsem panu Bubníkovi a dozvěděla se, že ho SNK-ED postavilo před volbu. A on se proto, že vidí šanci být zvolen do Senátu, z naší kandidátky omluvil," vyrovnává se s další ztrátou Jana Bobošíková.


Bobošíková čeká, že jí média dají tolik prostoru jako Tůmovi

Lídryně Suverenity očekává před podzimními volbami férový přístup ze strany médií. „Počítám s tím, že dostanu tolik prostoru jako pan Tůma a všechny ostatní strany, co stejně jako TOP 09 i Suverenita neměly na magistrátu Prahy žádného zastupitele. Věřím, že budeme mít stejnou startovní čáru a půjde o rovnou hru," přeje si bývalá europoslankyně.

Z nedávno zveřejněného průzkumu vyplynulo, že lidé hodně volí podle médií. A Suverenita si po květnových volbách stěžovala, jak ji veřejnoprávní média poškodila. „Nestojíme o přízeň médií, vždyť jak dopadli jejich nedávní miláčci Gross a Biomasa Jacques. Chceme jen profesionální přístup novinářů a rovné mediální prostředí," dovolává se Bobošíková.

Srpnový průzkum SC&C přiznal Suverenitě preference ve výši 4 procent.


Autor: jih
Zdroj: www.parlamentnilisty.cz