Advokátka Slámová jde do politiky. S Bobošíkovou

[nek]

Advokátka Slámová jde do politiky. S Bobošíkovou
Autor: Eva Pospíšilová
18.02. 11:46

Advokátka Klára Slámová se rozhodla kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny na kandidátce seskupení menších stran kolem partaje Suverenita Jany Bobošíkové. Právnička bude lídrem kandidátky v Praze.

Slámová v roce 2006 kandidovala do sněmovny v barvách ODS. Proč proto nyní mění tým? "Jsem zklamaná z celkové politiky ODS a arogance některých jejich představitelů, kteří nehájí zájmy občanů, ale jen svoje," řekla advokátka on-line deníku TÝDEN.CZ.

V parlamentu se podle svých slov chce soustředit na změny v justici ve prospěch posílení práv obětí trestných činů a odpovídající kompenzaci pro lidi, jejichž odsouzení či stíhání se následně prokázalo jako nezákonné. "Vedle toho se budu věnovat i svému celoživotnímu koníčku, kterým je ochrana zvířat," dodala Slámová.

Šéfka Suverenity Bobošíková vidí v získání známé advokátky významnou posilu. A to zejména při naplňování svého volebního hesla právo - práce - pořádek. "Klára Slámová jako poslankyně bude zárukou, že se v České republice zlepší vymahatelnost práva," tvrdí Bobošíková.

Klára Slámová je známá především jako obhájkyně Jiřího Kajínka. Mimo to obhajovala i Johna Pacovského, který se svým otcem zavraždil na Českobudějovicku tři lidi, či Jiřího Pasovského (obžalován z vraždy nigerijského konzula).

Na podzim roku 2008 se stala obhájkyní mladých národních demokratů a jiných neonacistických uskupení.


Zdroj: tyden.cz