Mírov obléhaly davy. Se vstupenkami se prý i kšeftovalo

[nek]

Mírov obléhaly davy. Se vstupenkami se prý i kšeftovalo
26. 9. 2008 7:26 aktualizováno 11:51

Mírov - Obrovský zájem veřejnosti vzbudilo zpřístupnění jedné z nejpřísnějších věznic v zemi v Mírově. Ve čtvrtek večer se brány věznice opět uzavřely. Podle mluvčí věznice se podobná akce hned tak opakovat nebude.

"Zájem jsme čekali, ale ne takové davy lidí. Největší nápor byl o víkendu, ale i ve všední dny jsme všechny zájemce uspokojit nemohli. Dovnitř se nedostali především ti, kteří přij...


Komentáře

[ c2d52*** / Kláruša

Den otevřených dveří

Já jsem se tam rozjela taky, ale vstupenky jsem vůbec nesehnala, poněvadž jsem se až na poslední chvíli dozvěděla, jaký je tam nával. Je fakt, že díky Kajínkovi se Mírov proslavil, ale je bohužel i fakt, že se tam hrnou davy lidí jako na atrakci, jenže za odsouzenými na návštěvu - to už nás tam jezdí akorát pár zoufalců. Kde jsou ty davy lidí, když jsou návštěvní termíny ??

Přitom je to pro odsouzené velká motivace, když se na ně příbuzní a přátelé nevykašlou, jenomže oni to někdy vzdají i díky přístupu vězeňské služby, která občas dělá s návštěvami ciráty. Paradoxem je, že mě jakožto cizí osobu pouštějí všude, ale pak někde slyším, jak některým příbuzným znemožňují návštěvy.

Těším se na další den otevřených dveří na Mírově, jak si to zase všichni hezky užijeme ! Mr. Green

[ 59669*** / Katka Brno

Jiří Píše...."Pokud jde o oslavu na Mírově, tak se usmívám nad poznámkami dozorců, kteří sami říkají, že kdybych odtud v roce 2000 neutekl, tak by se oslavy konat nemohly, protože by nikdo nevěděl, že nějaký Mírov existuje. Je to celé paradoxní! Vedoucí pracovníci většinou minimálně částečně vděčí za své dnešní posty právě mně, ale že by to pro mne znamenalo nějaké výhody, to se říci nedá. Spíše naopak. Strach o ta svá místa je prostě příliš veliký."

[ d975d99a / Mila

Vedení věznice,které pořádalo tuto návštěvu hradu Mírov by mělo nějakým způsobem odměnit Jirku Kajínka,neboť je to právě on,který tomuto místu zaručil obrovskou návštěvnost.

Nebýt jeho proslaveného útěku,zájem o hrad Mírov by určitě byl u veřejnosti mnohem slabší,spíše by se ani pořádajícím nevyplatil.

Každý se mohl na vlastní oči přesvědčit, co všecko musel tento člověk podstoupit,co jej hnalo k tomu, aby se odvážil i za cenu ohrožení vlastního života k takovému činu.Jen nevinný člověk v sobě najde obrovskou vnitřní sílu k překonání sama sebe.

Jiří Kajínek všecko vsadil na jednu kartu,buď se mu útěk zdaří,nebo to bude jeho smrt.

Doufal,že upozorní tímto zoufalým činem na svoje nespravedlivé odsouzení,že nemá co dělat ve vězení společně se skutečnými vrahy.Dočkal se naprostého nezájmu ze strany justice znovu přezkoumat jeho případ,což je otřesné,takže se může tato republika chlubit prvenstvím,že má odsouzeného člověka k doživotnímu trestu na základě smyšlenek,domněnek a pochyb a hlavně bez jakýchkoliv zásadních důkazů o jeho vině:

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde