Topolánek se ostře pustil do soudců, prý mají absolutní moc

[nek]

Topolánek se ostře pustil do soudců, prý mají absolutní moc
3. 10. 2008 15:36 - 3. 10. 2008 16:50 Aktualizováno

Premiér Mirek Topolánek se na setkání se studenty plzeňské právnické fakulty ostře vyjádřil na adresu soudců. Podle jeho slov mají v určitých případech "absolutní moc". Tématem diskuse byla reforma české justice. Sám Topolánek označil svůj vlastní příspěvek za poměrně kontroverzní. Předseda Soudcovské unie Jaromír Jirsa s Topolánkem nesouhlasí.

PLZEŇ - "V našich p...


Komentáře

[ d975d99a / Mila

K výkonu našeho soudnictví se hodí ještě tento fascinující výrok o sebestřednosti a zrůdnosti soudnictví:Je jasné,že pokud jsou na vině strany,jsou povinny uhradit náklady soudního řízení ony.

Pokud je na vině / lempl / soudce,škodu musí nahradit stát /tedy každý občan /,nikoliv lempl soudce.

Není nad zodpovědnost zodpovědných !!!

[ d975d99a / Mila

Teď před volbami se chce každý politik zviditelnit a toho premiér Topolánek využil.Dodnes jsem ani jednou neslyšela,že by jemu a ostatním politikům vadily poměry v justici,jedině ministerstvo spravedlnosti se začalo zabývat reformou justice,když už ta neomezená justiční zvůle dosáhla neblahého vrcholu.Kdo umožnil soudcům jejich neodvolatelnost,jejich doživotní setrvání ve funkcích,byť se jedná i o špatného soudce?

Situace v soudnictví je otřesná,soudci si myslí,že jsou bohorovní,že mohou všecko.Rozhodují o osudech lidí a vynáší někdy rozsudky,které jsou protizákonné,protože soudce si myslí,že on je zákon sám.Je nepostižitelný,nekontrolovatelný a za výsledky neodpovídá.Toto všecko se soudcům dovolilo a nikdo to nebral v potaz.Jedině o co projevili nemalý zájem,to když se jednalo o jejich, beztak již velmi vysoké platy.

Ale nic netrvá věčně a tak se nyní bude reformovat,je nejvyšší čas.Tak do toho,páni politici. Vina je také ve vašem dosavadním přístupu k vymahatelnosti práva v této zemi ! Veřejnost to nehodlá tolerovat donekonečna.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde