Vánoční dar

[nek]

Vánoční dar
Napsal Martin Stín
Wednesday, 24 December 2008

Vánocům předcházely svátky konzumerismu. Pod vánočními stromky pak nacházeli obdarovaní nekonečnou pestrost darů, od titěrností až po nejluxusnější předměty. Nicméně nejštědřejším dárcem byl pan prezident, jenž obdařil třináct šťastlivců svou milostí a poskytl jim dar, jenž je po životě a zdraví tím nejcennějším, čím je lidská bytost nadána – svobodu. O jeho vánoční nadílce jsem se dověděl od reportéra TV Nova, který se chtěl u...


Komentáře

[ d975d99a / Mila

Je hrozné zjištění si vůbec připustit,že máme ve věznicích plno nevinně odsouzených lidí za něco,co

spáchal někdo jiný a ten někdo si klidně užívá svobody. Ovšem nejhrůznějším zjištěním je fakt,že soudci,kteří v odvolacím řízení rozhodují zda bude povolena obnova procesu,zda nedošlo k nespravedlivému odsouzení a aby došlo k nápravě křivd a pochybení v původním soudním líčení,tak s plným vědomím nepovolí obnovu ani tehdy,kdy je nad slunce jasné,že dotyčný nemohl trestný čin spáchat.Případ Jiřího Kajínka je toho důkazem a všichni to vědí.Vědí,že tento člověk nespáchal trestný čin vraždy,přesto byl odsouzen a to k nejtěžšímu trestu,jak jinak - bez nějakého přesvědčivého důkazu a a navíc v protizákonně vedeném šetření policejních orgánů,všude plno pochybení,nevěrohodně svědčící recidivista a korunu tomu všemu nasadily posudky vševědoucích psychiatrů,kteří nezkoumali,ale věštili chování odsouzeného do daleké budoucnosti,prostě jednání v přímém rozporu legislativy EU,kterou ani omylem soudci nedodržují,proč také,když není snaha je za to postihovat.

Ze strany justice je to v mnoha případech zvůle,arogance moci a ta jejich soudcovská solidarita,

která nepřipustí neprolomitelnost rozhodnutí a kryjí si záda navzájem.Co je platné,že odsouzený ,který se domáhá obnovy procesu a žádá po soudcích vyšší instance,aby se jeho případem zabývali aby nedošlo k odsouzení nevinného,se namáhá zbytečně,přehazují si kauzu jako horký brambor,aby došli ke zjištění,že je všecko v pořádku a žádný omyl nepřipadá v úvahu.

Tak se postupovalo v případě J.Kajínka,který se dlouhá léta snaží,aby se jeho případ obnovil.

Milost prezidenta také nepřišla,zatím,za tři měsíce bude prezident zvažovat další udílení milosti tomu či onomu odsouzenému.Ztracené roky bezútěšného přežívání jak je to vnímáno nevinně odsouzeným člověkem nikdo nevrátí a zatím se setkává s děsivou lhostejností.

Přejme J.Kajínkovi a i těm mnoha dalším lidem,aby se dočkali a skončilo jejich utrpení.

 1 
Vložit příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit.

Nemáte-li ještě svůj účet, můžete se zaregistrovat zde